שתף

רק ביבנה ניתן לרכוש דירות 5 חדרים חדשות בפחות משני מיליון שקל

11:32 16.12.2019 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

 

כך עולה מבדיקה שמאית חדשה של הערים המבוקשות בשפלה


משפרי דיור באזור השפלה, המעוניינים לעבור לדירה חדשה ומרווחת - מגלים כי במרבית הערים המחירים עברו את רף שני מיליון השקלים; שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין: "אין הצדקה לפערים כה גדולים בין יבנה לערים השכנות, סיכוי גבוה לעליית ערך בעיר בשנים הקרובות."

 

שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין. צילום: עמית ישראלי

 

דירות חמישה חדרים הן המועדפות ביותר על משפרי דיור, אשר מעוניינים בחדר הנוסף ובדירה רחבת-ידיים אשר תתאים לצרכי המשפחה הגדלה. ואולם העלייה במחירי הדירות בעשור האחרון מקשה על השדרוג הרצוי, ומשפחות רבות מגלות שדירות חמישה חדרים הן מעבר להישג ידן, ונאלצות להתפשר על דירה יד שנייה או דירה קטנה יותר.

 

בדיקה שמאית חדשה בחנה את מחירי דירות חמישה חדרים חדשות בערים בולטות באזור שפלת החוף, ומצאה כי יבנה היא העיר היחידה שנבדקה שבה מחירי דירות 5 חדרים נמוכים משני מיליון שקל. גם בבדיקת המחירים המשולמים למ"ר עולה כי יבנה מציעה את העסקה המשתלמת והתחרותית ביותר לרוכשי דירות חמישה חדרים.

 

שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין, שערכה את הבדיקה, אומרת כי "המחירים במרכז הארץ אינם ברי-השגה עבור רוב הציבור, וערי שפלת החוף נהנות מפריחה, מאחר והן מהוות פתרון טוב למי שעובד במרכז. המחירים הגבוהים של הדירות הגדולות מאלצים את משפרי הדיור להתפשר, לעתים, ולרכוש דירות יד שנייה. על-פניו, אין הצדקה לפערים כה גדולים בין יבנה לערים השכנות, הן מבחינת המיקום של העיר ודרכי הגישה למרכז, איכות החיים ואיכות האוכלוסייה בעיר. המשמעות היא שיש סיכוי גבוה לעליית ערך בשנים הקרובות, שתסגור את הפער בין יבנה לערים השכנות."

 


*לפי נתוני רשות המסים המתבססים על נתוני אמת

 

בקבוצת אלמוג, הבונה את פרויקט ALMOG YAVNE, בשכונת נאות שז"ר, קומפלקס מגדלים הכולל 487 דירות, לא הופתעו מהממצאים. לדברי רז שרייבר, סמנכ"ל השיווק של קבוצת אלמוג: "יבנה מציעה כיום את העסקה הטובה ביותר במרכז הארץ - עיר מתפתחת, במיקום מצוין, עם שתי תחנות-רכבת, ובמחירים שמשפרי-דיור, וגם משפחות צעירות, יכולים לעמוד בהם. אנחנו נהנים מנהירה של רוכשים מכל הסביבה. המחירים בעיר עדיין אטרקטיביים, התמורה גבוהה בהרבה, והרוכשים לא צריכים להתפשר על כמות החדרים, הגודל או הקומה, או להסתפק בדירת יד שנייה."

 

אלמוג יבנה. בת-אל זיתוני הדמיות אדריכליות - קבוצת אלמוג
 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...