שתף

אלמוג יבנה: התחדשות עירונית

16:41 26.06.2018

מה חדש ביבנה

מאת: עדה אופיר

 

לראות את הבית שלך נבנה מול העיניים, שלב אחרי שלב, לראות איך החלום מתגשם מולך ועדיין לשמור על שכונת המגורים האהובה, המכולת המוכרת, בתי הספר, ספרייה עירונית. להתחדש מבלי לשנות איזור מגורים ומבלי לעבור דירה פעמיים

 

התחדשות עירונית היא יוזמה של העירייה, שמטרתה לחדש את מרכז הערים, לעלות את ערך הדירות, השכונות, להפריח חיים גם באזורים הישנים, לשדרג את איכות החיים של התושבים.

 

כאשר אנחנו רוצים לשפץ ולשדרג בניינים חדשים, אנחנו נוהגים, לרוב, בשיטת פינוי- בינוי הבניין נהרס, הקבלן  בונה דירות גדולות יותר, עם מחסן, חנויות, מעלית חדישה, משדרגים את הדירה ומעלים את ערך הנכס. במקום המבנה הקיים - נבנים בניינים גבוהים יותר, כמות הדירות גדלה, נכנסים דיירים חדשים, כל השכונה מתחדשת ביופייה. החיסרון בגישה מסוג זה הוא שהדיירים הקיימים נאלצים לעבור דירה במהלך תקופת השיפוץ, הם מפונים מדירתם לתקופה זמנית עד לסיום הבנייה.

 

אבל אפשר גם אחרת, גישה ייחודית וחדשנית, מציעה את הפעולה ההפוכה - שיטת בינוי פינוי משמעותה- קודם בונים ואחר-כך מפנים. באופן זה הדיירים רואים את הבית נבנה מול עיניהם, אין להם צורך לעבור דירה, לשנות איזור מגורים פעמיים, קל להם להתגייס למען המטרה, משום שהגשמת החלום נבנית מולם, הם רואים את התהליך, כיצד החלום קורם עור וגידים.

 

שכונת נאור שזר, ברחוב העצמאות פינת חרמון, זהו הפרויקט הראשון מסוגו בעיר יבנה בשיתוף-פעולה רחב ידיים ועבודה מאומצת של עיריית יבנה, היזם 'קבוצת אלמוג' ותכנון של משרד האדריכלים 'גוטמן- אסיף אדריכלים'. זהו פרויקט ייחודי, שישנה את פני השכונה. כשמטרת העל היא: בנייה מחודשת של בניינים, לצד מרחבים עירוניים, שטחי ציבור שישרתו את כלל האוכלוסייה.

 

אלמוג יבנה. בת-אל זיתוני הדמיות אדריכליות - קבוצת אלמוג

תנופה והתחדשות

"מלבד איכות הבנייה המתחדשת, בין הבניינים הנבנים ישנו שטח ציבורי ירוק, גינת פעוטות, גני-שעשועים, מתקני-כושר, מדרכה רחבה להולכי-רגל, שבילי-אופניים ועוד, למעשה - הרחוב כולו מתחדש " מספרת אדריכלית הפרויקט עדי אסיף . זהו פרויקט חדש בלב שכונה ותיקה, שכוללת מתחמים שונים להתחדשות, סנונית ראשונה שתפרוץ דרך. השכונה הוותיקה מתפתחת ותשמור על צביונה: בתי הספר האיכותיים והמוכרים, קופות החולים, העסקים המוכרים, יחד עם זאת, ייבנה מרכז מסחרי שישרת את התושבים בשכונה, ובכלל, ברחבי העיר.


"שדרוג השטחים הציבוריים נעשה על מנת למקסם את הפוטנציאל של השכונה, במיקום, הקרבה למרכז העניינים בעיר ובמקביל יקדם את כלל השכונה ולא רק את הבניינים נבנים." ממשיכה האדריכלית אסיף להסביר . התחדשות שכונתית שתקדם את השכונה, תעלה את ערך הדירות, תשפר את איכות החיים של כל האזור, תמגנט אליה קהל חדש של זוגות צעירים, יוקמו מרכזים מסחריים לטובת התושבים: בתי קפה, מקומות תעסוקה, גינות שעשועים, מדרכות רחבות,  קפיצת מדרגה בתחום הנדל"ן לטובת התושבים כולם, התחדשות בלב העיר.

 

הבנייה המחודשת, השטחים המסחריים - יעלו את ערך הדירות, ימגנטו אליהם דיירים חדשים מרחבי יבנה והסביבה

פרויקט 'אלמוג יבנה', יכלול 487 יחידות דיור, על 4 בניינים, 21 קומות, ובניין חמישי שיתנשא לגובה של 28 קומות. כל דירה מכילה מפרט עשיר, מחסן, חניות. דירות בנות 3 חדרים, 4, 5 ואף פנטהאוזים ודירות גן. דירות מאווררות, מלאות אור, בנייה נקייה, מסודרת, חזות אלגנטית ואחידה בנוף החידוש. מטרת העל היא לשמור לטווח ארוך ולאורך זמן על נוחות התושבים, שייהנו מהתחדשות השכונה.


פרויקט 'אלמוג יבנה', ישנה את פני השכונה, שיתוף-פעולה בין יזמים, קבלנים ונציגי עירייה  שמטרתה לשרת את תושביה. להעניק איכות-חיים בלב העיר, לצאת מהמרפסת ולראות ירוק בעיניים.

 

זוגות צעירים, משפחות, אוכלוסייה ותיקה, לכל אחד יש מקום. ההכרות עם שכונה ותיקה לצד ההתחדשות , שטחי מסחר לצד גני שעשויים. ישן לצד חדש, אלו יצרו חווית מגורים ייחודית.

 

לפרטים נוספים על פרויקט אלמוג יבנה ניתן לקבל בטל' 5518*

 

צפו בסרטון על הפרויקט אלמוג יבנה:

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...