שיתוף-פעולה בין עיריית יבנה לארגון 'ידידים'

16:52 16.12.2021

פגישה מוצלחת התקיימה בין עיריית יבנה לארגון ידידים, בה סוכם על שיתופי-פעולה במספר תחומים • ראש העיר צבי גוב-ארי ברך על הרחבת מערך המתנדבים המסייעים לתושבי העיר • בנוסף, קיימו בידידים הדרכה מקצועית לאנשי הפיקוח והשיטור המשולב של העירייה • מתנדבי ידידים מספקים עזרה ראשונה לא רפואית בדרכים ובבתים 24 שעות ביממה, למעט שבת וחג

 

כזכור, בחודש שעבר התקיימה פגישה בהשתתפות מ"מ וסגן ראש העיר יבנה, חיים מסינג, עם מנהלי ידידים: ישראל אלמסי, מנכ"ל ידידים; לייזי שטרן, סמנכ"ל הארגון; ועופר פרנסא, מנהל סניף יבנה, ציון דוד, מנהל אגף הביטחון, הפיקוח והחירום; אריאל הלר, דובר העירייה, שחר דמרי, מנהל מרכז שליטה 106 וכנרת ולוטקר, מנהלת המרכז העירוני להתנדבות.

 

צוות הפיקוח והשיטור העירוני וערכות הפתיחה החדשות תרומת חברת 'פז'. צילום: ידידים

 

בתחילת הפגישה סקרו מנהלי הארגון את פעילות ידידים ברמה הארצית והציגו נתונים של פעילות הארגון ברחבי העיר והסביבה. במהלך הפגישה הועלו נושאים שונים וסוכם על שיתוף-פעולה בין הצדדים, במגוון נושאים, ביניהם: שיתוף-פעולה בין המוקד העירוני ומוקד ידידים, פעילות המתנדבים וקיום ימי הדרכה למתנדבים חדשים, מענה של מתנדבי ידידים בשעת חירום ובאירועים משמעותיים בעיר, פרסום הארגון במדיה העומדת לרשותה של העירייה, וכן סיוע העירייה בהגדלת מעגל המתנדבים של הארגון על ידי הסברה והנגשת המידע לתושבים. בנוסף, תיבחן אפשרות לשיתוף פעולה בגיוס נוער בסיכון למטרת התנדבות משמעותית בארגון כפי שארגון ידידים מקיים בערים רבות ברחבי מדינת ישראל במסגרת מחויבות אישית.

 

אחד הנושאים שעלה לדיון, ושכבר בא לידי ביטוי בפועל, הוא שיתוף הפעולה בין הפיקוח והשיטור העירוני לבין ארגון ידידים, זאת על מנת להרחיב את הסיוע שניתן לתושבים בעתות חירום, גם בנושאים שאינם באחריות ישירה של העירייה. אנשי הפיקוח העירוני והשיטור המשולב בעיר זכו בימים האחרונים לקבל הדרכה מקצועית בנושא פתיחת רכבים נעולים לצורך חילוץ ילדים שננעלו ברכב, וכיום כל ניידת פיקוח עירוני צוידה בערכת פתיחה תרומת 'פז'. ההדרכה החשובה התקיימה ביוזמת העירייה, כשהידע העיוני והמעשי הועבר ע"י מדריכים מוסמכים מטעם ארגון ידידים. ההדרכה התקיימה באוויר הפתוח, כשבמהלכה כונסו המשתתפים למתחם ייעודי בו ניתן להתאמן באופן מעשי על תרגיל החילוץ, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

 

אלעד גולדברג, אחראי ציוד סניף יבנה ומוקדן בידידים, בהדרכה לשוטרי ופקחי עיריית יבנה. צילום: ידידים

 

מתנדבי ארגון ידידים מספקים סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בהחלפת גלגל, התנעת רכבים, מילוי מים/שמן/דלק בכבישים מהירים, ובפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד מקצועי ללא כל נזק. בנוסף, מתנדבי ידידים מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ לכודים ממעליות.

 

כיום מונה הארגון למעלה מ-40,000 מתנדבים ומתנדבות, עשרות מהם פועלים בתחום העיר יבנה והיישובים הסמוכים. כעת פועל הארגון להרחיב את מעגל המתנדבים. בשנה החולפת מתנדבי הארגון סייעו בהצלחה ליותר מ-450,000 אזרחים, אשר נתקעו בדרכים או בבתים ברחבי הארץ.

 

מנכ"ל ידידים, ישראל אלמסי: "משמח אותי לראות את הרוח הגבית שאנו מקבלים מנושאי התפקידים בעיריית יבנה, בראשותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, הרואה חשיבות רבה במתן השירותים לאזרח ופיתוח מערך המתנדבים בעיר. תודתנו למ"מ וסגן ראש העיר, חיים מסינג ולכל הצוות העירוני על נתינת היד ושיתוף הפעולה. אנו עסוקים כל העת בחיבורים, וההבנה בצורך לסייע ולהראות את הפנים היפות של ישראל באה לידי ביטוי גם כאן בעיר יבנה, לטובת תושבי העיר והסביבה".

 

מ"מ וסגן ראש העיר, חיים מסינג: "רוח הפעולה של ארגון ידידים מתחברת בצורה מושלמת אלינו ואל חזון ראש העיר להעמיק את מלאכת ההתנדבות לרווחת תושבי העיר בכל התחומים. אנחנו בעיר יבנה פועלים כל העת להגביר את נושא הדאגה לזולת והסיוע האחד לשני, אנו מזדהים מאוד עם אופי הפעילות של ידידים, ומעוניינים להגדיל את רוח ההתנדבות השורה בקרב התושבים. שיתוף-פעולה עם ארגון ידידים מהווה נקודת ציון ראויה לשבח עבורנו ובטוחני כי השת"פ יישא פרי. בשם ערך הנתינה משמח אותנו לתת יד לפעילות החשובה שמציע הארגון".

 

לייזי שטרן, סמנכ"ל ארגון ידידים, התייחס להדרכת הפיקוח העירוני: "אנו שמחים לשתף את הידע המקצועי עם גורמים נוספים. הדרכה חשובה זו מתקיימת כחלק טבעי משיתוף הפעולה ההדוק עם רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ, ובכללן העיר יבנה, לטובת התושבים וכלל אזרחי ישראל".