רוגובין יבנה מקדם את קמפיין הנגישות

16:56 03.12.2017

 

לרגל היום הבינלאומי לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות: רוגובין יבנה לוקחת חלק בקמפיין יוצא-דופן של עמותת נגישות ישראל, במטרה למגר את תופעת עברייני חניות הנכים


השבוע התעוררו נהגי יבנה וגילו כי תמרורי חניות הנכים במרכז הקניות רוגובין יבנה זכו לפנים של אנשים עם מוגבלויות אמתיים, שהחליפו את התמרורים הכחולים הסטנדרטים. מעל 180,000 אנשים עם מוגבלויות בישראל נעזרים בתווי חניה לנכים. עבורם ועבור בני משפחותיהם זמינות חנייה זו הינה קריטית לניהול חיים נורמליים. חנייה במקום מרוחק מקשה עד מאד על ניידותם של אנשים עם מוגבלויות ואף מונעת מהם את היכולת להגיע למקומות מסוימים.

 

לקראת היום הבינלאומי לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות שיחול בשבוע שאחרי (3/12), מקיימת עמותת נגישות ישראל קמפיין תקשורתי מקורי רחב היקף למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. במסגרת הקמפיין הוחלפו בין לילה אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית בתמונות של 50 אנשים עם מוגבלות אמתיים, המספרים את סיפוריהם האישיים.

 

 

הקמפיין מתבסס על ההבנה שסמל הנכה הבינלאומי המצויר על גבי התמרור, אינו מעורר אמפתיה ואינו מקושר לאדם בשר ודם, עם צרכים מיוחדים.

 

הקמפיין מבקש להכיר ולהזכיר לנהגים את האנשים שמאחורי הסמלים - את הנפגעים הישירים מהחנייה הפסולה בחניית נכים.


לדברי נויה אמיר, מנהלת רוגובין יבנה: "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט לאומי שמתקיים בו זמנית בערים מרכזיות נוספות ובאתרים מובילים שנבחרו לצורך העברת המסר החשוב. כולי תקווה שהמודעות בנושא חניות נכים תעלה לסדר היום ונמגר את תופעת עברייני חניות הנכים".