יש לנו היכל ספורט!

10:35 19.07.2016

 

מאת: איתי ברקן

 

חנוכת היכל הספורט העירוני ביבנה ע"ש רלף קליין

 

עיריית יבנה תחנוך ביום שישי, 30.9.16 בשעה 14:30 את היכל הכדורסל החדש ע"ש המאמן האגדי רלף קליין, במשחק חגיגי בין קבוצת הוותיקים של מכבי ת"א לקבוצת אליצור יבנה. 


הטקס החגיגי יתקיים במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, בני משפחת קליין, ראשי איגוד הכדורסל בישראל ועוד. הכניסה חופשית!


כזכור, עיריית יבנה החליטה להנציח את זכרו של רלף קליין (1931-2008), גדול מאמני ישראל ואחד מגדולי מאמני הכדורסל באירופה בכל הזמנים.

 

היכל הספורט החדש נבנה ע"י העירייה ברחוב הדוגית בסיוע הטוטו ובהשקעה של כ-22 מיליון ₪. ההיכל מונה כ-900 מקומות ישיבה, ישמש את קבוצות מועדון הכדורסל של אליצור יבנה ויוכל לשמש גם ענפי ספורט נוספים ואירועים עירוניים.

 

תמונה באדיבות עיריית יבנה

 

קליין ז"ל היה מהאחראים העיקריים להתפתחותו של ענף הכדורסל בישראל ואף זכה בפרס ישראל לספורט ותרבות הגוף. קליין הוביל את מכבי ת"א בשנת 1977 לזכייה היסטורית של קבוצה ישראלית בגביע אירופה לאלופות ושנתיים לאחר מכן את נבחרת ישראל לזכייה במדליית כסף באליפות אירופה בכדורסל- הישג השיא של הנבחרת עד היום.

 


חנוכת ההיכל תכלול משחק ראווה חגיגי בין קבוצת הוותיקים של מכבי ת"א, הקרויה על-שמו של רלף קליין, לבין קבוצת אליצור יבנה מחוזקת במספר שחקנים ותיקים מהמועדון ובהדרכתו של המאמן אוהד יתום. בשורותיה של מכבי משחקים כוכבי עבר גדולים כמו דורון גמצ'י, טל בורשטיין, מוטי דניאל, רוני בוסני, אלון בן-זקן, משה רייס, שמוליק זיסמן, דני גוט ועוד. 


במחצית המשחק תיערך תחרות שלשות, חלוקת כדורים ופרסים לקהל.