שתף

תחרות המצאת משחקים: אנחנו רק בתחילת הדרך

10:41 18.05.2016

מה חדש ביבנה

 

''נמשיך להוביל את ילדי יבנה למצוינות, אנחנו רק בתחילת הדרך!''


כך אמר ראש העירייה, צבי גוב-ארי, בכנס האיזורי של תחרות פיתוח  משחקי מחשב, אפליקציות ויצירה טכנולוגית  COMPETITION U IN GAME


במרכז למחוננים ומצטיינים ביבנה, בניהולה של תמר בן-שבת, התקיימה ביום שני 16.5.16 תחרות אזורית 'U IN GAME COMPETITION' לשנת 2016. התחרות מתקיימת זו השנה השלישית במעמד ראש העירייה, צבי גוב-ארי, והשתתפו בה כ-130 ילדים מכיתות ג'-ו, מ-5 ערים שונות: יבנה, אשדוד, רחובות, ראשון-לציון ונס-ציונה. התחרות מהווה נקודת-שיא בלמידה של הילדים הלומדים במרכזי מחוננים ומצטיינים, ובבתי-הספר העירוניים. בתחרות השתתפו גם תלמידי הנבחרת הטכנולוגית העירונית, המפתחים, במהלך השנה, אפליקציות לטובת הקהילה ביבנה.

 

 

גוב-ארי נפגש עם התלמידים בעמדות התצוגה, התרשם ושמע מהם על הרעיונות המקוריים שפיתחו ובעיקר על הנאתם מהלמידה המאתגרת. בדבריו בירך ראש העירייה על העשייה והכריז כי פעילות זו תורחב בשנה הבאה, לתלמידי כיתות ג' בכל בתי-הספר ביבנה, זאת כחלק מהחזון העירוני להכשרת הדור הצעיר למפגש עם הביקושים הטכנולוגיים העתידיים. "אנו עוסקים בבניית דור העתיד של מדינת ישראל, כאשר כל אחד מהילדים כאן יגיע רחוק, עם פריצות-דרך שיובילו אותנו למרחבים אחרים," אמר גוב-ארי והוסיף כי "עיריית יבנה משקיעה בתחום החינוך כאשר ליבת העשייה מתמקדת בבני-אדם, החל מגן-הילדים ועד האדם הבוגר. אנו מפעילים, בבתי-הספר התיכוניים, תכניות נוספות בתחומי הטכנולוגיה, המחקר והמדע ויוצרים ממשקים עם מרכזי מחקר ופיתוח, כגון מרכז גרעיני שורק, מכון ויצמן ועוד. כל אלה יביאו אותנו, בשנים הבאות, אל מחוזות אחרים ואל מעבר לאופק. בחלקת האלוהים הקטנה של יבנה נמשיך להוביל את ילדינו למצוינות, אנחנו רק בתחילת הדרך."


נושא התחרות השנה היה 'היישוב שלי', ובמסגרתה התבקשו הילדים לפתח תוצרים בקטגוריות מגוונות: פיתוח משחקי מחשב, פיתוח אפליקציות לסמארטפון, פיתוח אוואטר ורובוטיקה.

 

יוזם ומנהל התחרות, גלעד שמיר, האחראי לפיתוח ולהדרכה של קורסים טכנולוגיים במרכז למצטיינים ביבנה, כמו גם לתכנית הנבחרת הטכנולוגית עירונית, סיפר כי "מטרת התחרות היא לעודד ילדים ליצירה טכנולוגית, להפוך אותם מצרכני טכנולוגיה ליצרני טכנולוגיה, על-ידי כך שינצלו חלק מזמן המסך שלהם לפיתוח ויצירה, לטובתם ולטובת הקהילה. תכנית הלימודית השנתית מעודדת את הילדים לבילוי איכותי מול המחשב, ומשלבת לוגיקה, יצירתיות עם נגיעה במתמטיקה ואנגלית." אמר שמיר.

 באירוע שהתקיים ביום שני, באשכול הפיס ביבנה, יכלו המשתתפים להתרשם מהתוצרים המרשימים של הילדים, לצפות בתחרות הרובוטיקה, בה תכנתו את הרובוטים למעבר במסלולים שונים, להצביע לדמות האוואטר המועדף עליהם ולהתנסות במשחק מחשב המופעל על-ידי ירקות, כגון תפוחי אדמה וגזר - הסוגרים מעגל חשמלי במגע אדם.ולזוכים בתחרות: בקטגורית פיתוח אפליקציות זכתה התלמידה גאיה סטון מכיתה ו' בבית-ספר רון ורדי בראשון-לציון. גאיה פיתחה אפליקציה המשלבת שלושה משחקים על היישוב בו היא מתגוררת. אפליקציה נוספת שזכתה בתחרות הייתה של אסף ברדה ואוראל פסאה, תלמידי כיתה ו' מבית-ספר אביר יעקב ביבנה, אשר במסגרת הפעילות של הנבחרת הטכנולוגית פיתחו אפליקציית נגישות, אשר מאפשרת לדווח על מפגעי נגישות לאוכלוסיית הנכים בעיר יבנה. אפליקציה נוספת שזכתה בפרס הייתה אפליקציית בית-ספר רמות וייצמן, המתארת את הייחוד של בית-הספר. את האפליקציה פיתחו 3 נציגים מהנבחרת הטכנולוגית העירונית: שי פז, ליאור נבון ורועי שמש.

 

 

בקטגוריה של פיתוח משחקי מחשב זכה אראל כהן, תלמיד כיתה ד' בבית-ספר מעיין, הלומד בקורס פיתוח משחקי מחשב בתכנית למצטיינים ביבנה. במשחק ישנה דמות המחפשת את חברה ברחבי העיר יבנה. לדברי השופט הראשי, המשחק היה ברמה גבוהה מאוד, ללא תקלות, בעל רמת קושי גבוהה ועושר של פרטים. אראל זכה ברישיון לתכנה מקצועית לפיתוח משחקי מחשב בשווי רב, אשר נתרם על-ידי החברה הסקוטית יויו גיימס.

 

בקטגורית משחק המחשב הטוב ביותר בסביבת פיתוח קודו זכה ישי כהן, תלמיד כיתה ו' מבית-ספר סיני ברחובות. המשחק מיועד לשני שחקנים המתחרים על איסוף הפירות הנופלים מפרדס בעיר.

 


בראש חבר השופטים עמד אסף חזקיהו, מומחה בהנדסת תוכנה ו'גיימר' מושבע. בתחרות חולקו 8 גביעים ועשרות מדליות, מתנת חברת 'אפלייד מטיריאלס', מרחובות, אשר נתנה חסותה לתחרות. הפרסים הראשונים כללו טאבלט מתנת החברה ורישיון לתכנה לפיתוח משחקי מחשב באינטרנט, מתנת יויו גיימס הסקוטית, בשווי של 1,200 ש"ח.

 

גלריית תמונות (צילום: עמרם כהן):

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...