שתף

שבוע 'דיבור חדש' התקיים לראשונה ביבנה

10:44 04.03.2021

מה חדש ביבנה

 

איך מסכמים שבוע כל-כך מדהים, שהוא רק טעימה של עשייה המתקיימת כל השנה ב'מרכז הגישור והדיאלוג' ביבנה?


לצד אתגרי הקורונה והמגבלות, הצלחנו לקיים מפגשים יצירתיים מקוונים, ליצור שותפויות חדשות ולחשוף אנשים חדשים לשפה של גישור ודיאלוג בקהילה.


בשבוע שעבר התקיים שבוע 'דיבור חדש' בפעם הראשונה ביבנה, כחלק ממיזם ארצי. מרכז הגישור ביבנה פועל מזה כחמש שנים, בהנהלתה של ענת גרוצקי, ועוסק בישוב סכסוכים בהסכמה ובדיאלוג - מתן מענה לקונפליקטים ולסכסוכים ברמת הפרט והקהילה, ביניהם: סכסוכי שכנים, סכסוכים בין קבוצות בקהילה, בין תושב לישוב, בעסקים, התחדשות עירונית, משפחה, מטפל בתיקי תביעות קטנות המופנות אל המרכז מבתי-המשפט.

 


'דיבור חדש' הינו מיזם ארצי, שהוקם על-ידי 'המרכז ליהדות וישוב סכסוכים' של מכון פרדס ומוזאיקה. המיזם פועל במסגרת השירות לעבודה קהילתית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


המיזם שואף לחזק את תרבות המחלוקת והגישור ולעודד שיח והיכרות תוך-מגזריים ובין-מגזריים בחברה הישראלית, באמצעות הקניית מיומנויות תקשורת ודיאלוג, המקדמות מחלוקת בונה ועניינית, שמטרתה: הגעה משותפת לפתרונות, תוך שמירה על הצרכים והערכים החשובים לכל הצדדים, וכתוצאה מכך - גם על מערכת היחסים.


בשבוע זה היו כמה פעילויות מעניינות בעיר וכמה שנדחו. 

הפעילויות שהתקיימו:

1. הרצאת זום בנושא: תורת הכוהנים והקשר לגישור. מרצה: עו"ד ומגשר אריה פרדמן.
2. הרצאה להורים בנושא: מריבות אחים ויצירת בית רגוע. מרצה: תמר כהן לביא.
3. מפגש זום למועצת תלמידי כיתות ז' חטיבת ביניים נבון בנושא: "ויכוח או מריבה, וכיצד יוצרים win win"  העבירו מגשרות המרכז. 

לשבוע זה תוכננו עוד פעילויות פרונטאליות כמו:
מפגשים בגנים ובכיתות א' בבית ספר 'מרחבים' בנושא: 'שולם ברוגז - ריב יודעים איפה הוא מתחיל ולא יודעים איפה הוא נגמר' פעילות חווייתית + יצירה.  
מועדוני קשישים בנושא: 'ניהול קונפליקט ושייח מכבד'.
'התחדשות עירונית: יוצרים שיח חדש בהתחדשות עירונית' ועל תהליך הגישור והקשר להתחדשות עירונית וקהילות בעיר, שנדחו למועד מאוחר יותר, עקב המצב.

לכל המפגשים נקבעו מועדים חדשים, ומגשרי מרכז הגישור יעבירו את המפגשים.

 

 

הפעילויות בהן נכחו תושבי העיר והתקיימו בשיתוף מתנ"ס נאות מרגלית והמנהלת יפית שרעבי זכו להצלחה רבה וביקשו המשך להרצאות ומפגשים,

גם בסיום המפגש עם מועצת התלמידים בבית ספר נבון, שהתקיים בשיתוף מחלקת הנוער בעיר. שמענו תגובות נפלאות מהרכזת החברתית שירלי ומהתלמידים ושאלו על המשך.


במרכז הגישור כל המגשרים בעלי תעודת הסמכה בקורס גישור בסיסי מאת מוסד המוכר על-ידי הנהלת בתי המשפט, בוגרי תכנית 'פרקטיקום' ובאים מעולמות תוכן שונים ועשירים, המביאים את הידע והניסיון שלהם לחדר הגישור, כמו גם מתנדבים בפרויקטים עירוניים לטובה רווחת התושבים.


מטרת המרכז: הטמעת השפה הגישורית כדרך ליישוב סכסוכים בהסכמה - הנחלת תרבות של ניהול מחלוקות מתוך אווירה של שותפות, אחריות, סובלנות וכבוד הדדי.


אנחנו כאן בשבילכם! מרכז הגישור והדיאלוג רייך יבנה בטל' 089331133.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...