שתף

פינוי אשפה פניאומטי: עכשיו גם ברחובות העיר

09:31 05.02.2014

מה חדש ביבנה

 

 

האם הגיע הקץ לחתולי הרחוב בשכונה הירוקה ביבנה? החל מהבוקר החלו להציב פחי-אשפה בעלי פינוי פניאומטי בשכונה הירוקה. מערכת הפורטל קלטה את הפח הראשון

 

אמנם הפח שהוצב הבוקר אינו ממוקם במקום האידיאלי לכך, בשביל גישה לא ממש נוח, ובין השיחים, ולא לאורך כביש ראשי, לרווחת הולכי הרגל, אך אין ספק שמהפך האשפה ברחובות העיר החל הבוקר!

 

הפח שהוצב הבוקר. שביל גישה לא נוח ובין השיחים

 

ראוי לציין כי השכונה הראשונה בישראל בה ייושם השימוש במערכת פינוי האשפה הפניאומטית היא יבנה הירוקה. זה החל בדירות התושבים ועכשיו גלש גם לרחוב.
ידוע כי פינוי אשפה פנאומטי הינו פנוי אשפה נקי יותר וידידותי יותר לסביבה. מדובר בשינוי שהחל בערים כמו ברצלונה בספרד, שהבינו את הפוטנציאל הטמון במערכת כזו ויצרו מערכת שמשנעת פסולת מבתי התושבים לאתר פסולת עירונית, ללא מאמץ מצד התושבים עצמם.

 

פינוי אשפה פנאומטי הוא פינוי אשפה מודרני, המתבצע באמצעות טכנולוגיה מתקדמת של מערכת צינורות, שמאפשרת פינוי אשפה מהיר, נקי ויעיל יותר. מערכת צינורות זו מובנית בבנייני מגורים או במבנים תעשייתיים, והיא מיועדת לסילוק אשפה ביתי ו/או פסולת תעשייתית. מערכת צינורת של פינוי אשפה פנאומטי בנויה ומהונדסת בהתאם למקום בו היא מיועדת לבצע פינוי אשפה. הרעיון הכללי הוא שבמקום להשליך שקיות אשפה לתוך פחי-אשפה בחדרי-הפחים, אנחנו יכולים להשליך את שקיות האשפה מקומת המגורים שלנו, לתוך פיר שמקשר בין כל הקומות. פיר זה קולט את שקיות האשפה ושואב אותו באמצעות ואקום עמוק לתוך האדמה. שם, האשפה עוברת מיון. מה שניתן למחזר עובר להמשך תהליך של מחזור, ומה שלא- נשאב הרחק ממקום המגורים לתוך האדמה.


פינוי אשפה פנאומטי שואב את האשפה רחוק מאזור המגורים, מסלק במקביל גם את המכרסמים כגון חולדות ועכברים, חרקים כגון תיקנים- הרחק מאזור המגורים. לא רק שמדובר בעובדה שמגבירה איכות חיים ורווחת חיים, אלא שהיא גם ירוקה וידידותית יותר לסביבה. ממש שתי ציפורים במכה אחת!

 

בביקור במרכז הפינוי הפניאומטי העירוני. צילום: עמרם כהן, עיריית יבנה

 

פנוי אשפה פניאומטי הינה גם דרך חסכונית יותר לפינוי האשפה - הוא גם מבטל את הצורך במשאיות זבל מרעישות, בנהגי משאיות זבל, בתחזוקת המשאיות הללו ובעובדים,  שתפקידם לרוקן את פחי האשפה. במובן זה, פינוי אשפה פנאומטי חוסך בעלויות רבות.

 

אז מהיום גם האשפה שאנו משליכים, כהולכי-רגל ברחובות השכונה הירוקה, תפונה בשיטה זאת!

 

המערכת שהותקנה ביבנה היא חלק מהתהליך שמקיימות ערי פורום ה-15 לקידום סביבה ירוקה, בהתאם למדיניות שקבע בנושא המשרד להגנת הסביבה.

 

מערכת הפינוי הפנאומטית


 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...