שתף

עיריית יבנה עומדת ביעד של העסקת אנשים עם מוגבלות

19:52 15.08.2018

מה חדש ביבנה

 

עיריית יבנה עומדת עמידה מלאה ביעד הייצוג הקבוע בחוק העסקת עובדים עם מוגבלויות

בשנים האחרונות משולבים בכל תחומי העבודה בעירייה גם אנשים עם מוגבלויות שונות, וזו בהחלט בשורה משמחת

 

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים פירסמה נתונים חדשים ומעודכנים אודות חובת ייצוג הולם של 'אנשים עם מוגבלות בגופים ציבוריים גדולים' ממנה עולה כי עיריית יבנה משלבת ומעסיקה אנשים עם מוגבלות. הנתונים לשנת 2017, מראים, שמתוך 328 הגופים הציבוריים שנבדקו, 61% מהגופים עומדים ביעד העסקה של 5% עובדים ומעלה.

 

 

החוק נועד לסייע בקידום העסקה של אנשים עם מוגבלות אשר נתקלים לא אחת בחסמים ובקושי להשתלב בשוק העבודה, ולפתוח עבורם את דלתות המעסיקים הציבורים. אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות שיבח את הגופים המשלבים בעבודה אנשים עם מוגבלות. "מעסיקים שאני נפגש עמם, מעידים יותר מבעבר על מחויבותם לקידום החוק ומימושו ועל תרומתם החשובה והאמתית של אנשים עם מוגבלות המועסקים בארגוניה".


הנתונים הופקו על ידי המוסד לביטוח לאומי, כחלק מתהליך יישומו של תיקון 15 ל'חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' הקובע, כי גופים ציבוריים המעסיקים 100 עובדים לפחות, מחויבים להעסיק לפחות 5% אנשים עם מוגבלות משמעותית כהגדרתה בחוק. החוק נועד לסייע בקידום העסקה של אנשים עם מוגבלות אשר נתקלים לא אחת בחסמים ובקושי להשתלב בשוק העבודה, ולפתוח עבורם את דלתות המעסיקים הציבורים.


החוק מקנה לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות סמכויות פיקוח ואכיפה, על רשויות ציבוריות ולנציבות שרות המדינה סמכויות על משרדי הממשלה. הנתונים לשנת 2017, חושפים, כי מתוך 328 הגופים הציבוריים שנבדקו, 61% מהגופים עומדים ב'יעד העסקה' של 5% ומעלה, 22% עומדים ביעד רמה בינונית  (3.5%-5%), רק 14% עומדים ביעד ברמה נמוכה (2-3.5%), ורק 3% לא עומדים ביעד כלל.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...