שתף

סמים בחורשה: צעיר יבנאי נשלח למאסר על גידול קנביס

12:53 28.10.2015

מה חדש ביבנה

 

מאת: רונן דמארי


צעיר שגידל בחורשה ביבנה 8.4 ק"ג של קנאביס נשלח לעונש של שבעה חודשי מאסר, מתוך הצורך להגן על בריאות הציבור מפני נגע הסמים


כך קבע לאחרונה בית-משפט השלום ברחובות. הנאשם (בן 27) הודה בעבירה של גידול סמים מסוכנים.


על-פי כתב-האישום, בו הורשע, במהלך חודש יוני 2014, הוא החל לגדל את הסם בחורשה בעיר. בתחילת אוגוסט אותה שנה, נתפסו בחורשה 26 שתילים בשלבי גדילה שונים. 


התביעה הדגישה כי הערך החברתי המוגן, אשר נפגע כתוצאה ממעשיו של הנאשם, הוא הצורך להגן על בריאות הציבור מפני נגע הסמים, ואף הביאה מפסיקתו של בית-המשפט העליון באשר לחומרה שיש לייחס לעבירות אלה. התביעה הדגישה כי מעשיו של הנאשם היו מתוכננים, וכי הנזק הצפוי ממעשיו משמעותי.

 


התביעה עתרה לעונש של 10 חודשי מאסר בפועל בנוסף למאסר על תנאי, קנס ופסילת רישיון-נהיגה.


סנגורו של הנאשם, עו"ד ארז נגה, הדגיש כי הנאשם ממשיך במסלול השיקומי בו החל. הוא הודה בהזדמנות הראשונה ותיאר כי היה באותה העת בתקופה משברית, והסמים שנתפסו היו לצריכתו העצמית.


עוד טען הסנגור כי במהלך התקופה שחלפה מאז ביצוע העבירה, נישא הנאשם לבת-זוגתו והשניים מגדלים את ילדם. הנאשם עבר את ההליך הטיפולי בהצלחה יתירה וכיום הינו נקי מסמים. הוא הציג מסמכים התומכים בדבריו לבית-המשפט.


בתסקיר שירות המבחן נאמר כי הנאשם שיתף פעולה באופן מלא, הביע חרטה על התנהגותו בעבירה, ושיתף כי ההליך הטיפולי, אותו הוא עובר, מסייע לו רבות וכי הוא נעזר בו על-מנת לבנות תשתית לחיים נורמטיביים. הוא כעת נקי משימוש בסמים ומגלה מוטיבציה לשינוי. בתסקיר צוין גם כי קיים סיכון מסוים להישנות עבירות, אך המשך הטיפול יפחית סיכון זה.

 

 

סגנית נשיאת בית-המשפט, השופטת עינת רון, קבעה בגזר הדין: "יש להחמיר בעבירות מעין אלה, שכן על בתי-המשפט לתרום תרומתם למיגור תופעה זו ולעקירתה משורש. יש להעביר בענישה מסר ברור כי העוסקים בגידול הסם ובהפצתו ייענשו בחומרה. בענייננו מדובר במי שכמות השתילים אשר גידל אינה גדולה באופן יחסי - 26 במספר, אך כמות הסם שנתפסה היא גדולה - 8.4 ק"ג. לא יכולתי לקבל את טענה הנאשם שהובאה בפני שירות המבחן ואף בטיעוני בא-כוחו כי מדובר היה בגידול סם לצריכה עצמית בלבד, שכן אף אם צרך הנאשם, מדי יום ביומו, מספר גרמים של הסם, הרי שמדובר בכמות שהספיקה לכשבע-שמונה שנים!!!".


השופטת ציינה את העובדה שלחובתו של הנאשם ארבע הרשעות קודמות, בעבירות שונות, שבגינן ריצה עונשי מאסר בפועל. היא גזרה על הנאשם עונש של שבעה חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על-תנאי. עוד גזרה השופטת על הנאשם עונש של 2,000 שקלים, כשהיא מציינת כי "לולא הודאתו של הנאשם באשמה, נסיבותיו האישיות, המשפחה שהקים, יציבותו בעבודתו ובחייו המשפחתיים, כמו גם התהליך שעבר לאחרונה, היה העונש נגזר עליו חמור יותר."

 

תמונות אילוסטרציה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...