שתף

סכנת נפשות: "רק כשיקרה אסון כולם יתעוררו"

10:11 23.12.2014 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה


מאת: איתי ברקן

 

מעקות הזכוכית בפרויקט 'יבנה הירוקה' של הקבלן 'עיוש רפאל בע"מ' ברחוב התורן 14 נשברים ונופלים ללא כל סיבה. התושבים חוששים מאסון


בשכונה הירוקה ביבנה לא חסרים מקרים אשר גובלים בחוסר בטיחות, בכל מה שקשור לבנייה באזור הזה של העיר. אחד מאותם מקרים ארע כבר ארבע פעמים באותו הבניין אבל פתרון טרם יושם והסכנה ממשיכה לאיים על הדיירים.

 

הסיפור החל כאשר ב'פרויקט יבנה' התפוצץ לוח זכוכית של מעקה מרפסת בקומה הרביעית, ברחוב התורן 14, של הקבלן 'עיוש רפאל בע"מ', כאשר בדירה לא נכח אף אדם. הסכנה הייתה מכיוון ששאריות הזכוכית נפלו כלפי מטה, אל עבר דירת-הגן, ורק בנס לא נפגעו דיירים בגופם.

 

שמיכה במקום מעקה. ילדים עלולים ליפול

 

ארבע פעמים כבר ארע המקרה הזה, בכולם לא שהו דיירים בבית, כאשר התפוצצו לוחות זכוכית שהותקנו על-ידי עמי תעשיות אלומיניום בע"מ במרפסות. לדיירים היה ברור כי מדובר בתקלה נמשכת, המטילה ספק באיכות וטיב המוצר, מה שהביא אותם למסקנה חד-משמעית לפיה החברה נדרשת בטווח הזמן המידי להחליף את כל לוחות זכוכית הבטיחות של מעקות הבטיחות בפרויקטים. מדובר בלוחות זכוכית במשקל לא מבוטל וברסיסי זכוכית שעפו לכל עבר, מקרה חמור כשלעצמו המעיד לכאורה על רשלנות או ליקוי בחומר, במעקים או בהליך ההתקנה.

 

שברי מעקה הזכוכית על דשא החצר שלמטה. יש אנשים שיובים בחצר הזאת באופן קבע

 

אחד הדיירים ברחוב התורן 14, אשר גר בדירת הגן, אלי שוקרון, סיפר את השתלשלות האירועים: "כל המעקים במרפסות הן מזכוכית, כבר ארבע פעמים הן החלו להישבר וליפול למטה - זה מאוד מסוכן. תאר לך מה קורה כשזכוכיות נופלות לך על הראש? וחמור מכך, ילד קטן יכול ליפול מהמרפסת במצב כזה. בפעם הראשונה המעקה נשבר, אבל לא היה אף אחד בבית והזכוכית נפלה לגינה שלי. פעם נוספת, אשתי ישבה למטה עם חברה ולפתע התנפץ מעקה זכוכית מעל ראשיהן, מעליי יש שמונה קומות, וכל פעם זה קורה במרפסת אחרת. אנחנו בפחד מתמיד."


מה עשית?
"בפעם הראשונה שפניתי, אמרו לי שיבדקו, אבל לא עשו עם זה כלום, הפעם השנייה קרתה רק יומיים אחרי שערכתי אצלי אירוע פרטי בחצר. כאשר שוחחתי עם הקבלן הוא אמר שזה לא באחריותו כי זאת החברה שעשתה את הזכוכיות וזה לא קשור אליו - הוא שלח להם מכתב מעורך-דין שלו, ומאז לא קרה כלום, חוץ מזה שבאו, החליפו את מה שנשבר, וזהו..."


ומה ארע אחר-כך?
"הפעם האחרונה שזה קרה הייתה לפני ארבעה חודשים, קומה ראשונה, בדיוק מעליי, התנפצה זכוכית של המרפסת, לא היה אף אחד בגינה וגם אף אחד לא היה בדירה. זה קורה בלי שום סיבה. זה בקלות יכול לקרות שוב. לחברה הזאת יש בניינים גם בגבעת-שמואל, במכתב של עורך-הדין מצוין שצריך להחליף גם ביבנה וגם שם. לצערי הכל נשאר אותו דבר, וזה יכול לחזור על עצמו - ממש סכנת נפשות."


מה אתה מצפה שיקרה?
"אני מצפה שהחברה תפנה אליי, שתגיד שהיא תיקנה, כי לדעתי הם אמורים להחליף את הכל, מן הראוי שישנו ויעשו משהו. בסך-הכל, היום, כשאני יושב בגינה בחוץ, אני מתפלל שזה לא יקרה שוב. אם זה ייפול לי על הראש - זה לא משחק. אם צריך - שיחליפו את כל המעקים. הדיירים מהקומה הראשונה פנו אף הם לקבלן, החליפו להם זכוכית, ובזה נגמר הסיפור, אותו דבר היה גם עם הקומה הרביעית. משהו פה לא תקין."

 

נשבר מעקה אחרי מעקה. כבר קרה ארבע פעמים. ומה הלאה?


אז למה אין התאגדות מצד אנשי הבניין? אין וועד?
"לצערי, לאנשים אין כוח להתעסק עם דברים כאלה. אני כבר התרעתי על כך בפני השכנים ואמרתי שכדאי להיזהר, יום אחד מישהו יוכל למצוא את הילד שלו למטה (חס וחלילה), ורק אז הם ייזכרו שצריך לתקן. הקבלן ממשיך לטעון שזה לא באחריותו, והוא אומר שפנה במכתב. הוא אומר שאת שלו הוא כבר עשה. כל אחד מעביר את האחריות לאחר, הקבלן לא עדכן אותנו מזה זמן רב, וגם לא חברת הזכוכיות. זה מצער מאוד, רק כשיקרה אסון - כולם יתעוררו."

 

למרות בקשות חוזרות ונישנות לא התקבלה תגובה מן הקבלן 'עיוש רפאל בע"מ'.

 

סמיכות הזכוכית שנפלה למקום כיסאות-הישיבה

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...