שתף

נחנך בית הכנסת אחוות ישראל בשכונת נאות רבין

12:09 03.01.2022 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

בשעה טובה נחנך אמש (ראשון) בית-כנסת 'אחוות ישראל', אשר נבנה על-ידי עיריית יבנה, ברחוב הסירה. צפו בתמונות!

 

בטקס השתתפו כבוד הרב הראשי ליבנה, הרב דוד אבוחצירא שליט"א, מנהל בית חב"ד, הרב יוסף יצחק לרר, חבר מועצת העיר, יהודה דנינו, נכבדים, נציגי קהילה ותושבים.

 

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי, ברך את הנוכחים. בדבריו אמר כי "בית הכנסת יהווה מקום שיאחד את הקהילה, מקום בו כל יהודי יוכל להגיע ולהתפלל ללא קשר למוצא, עדה או סגנון תפילה. חשוב לי שיבנה תמשיך להיות העיר בה תושביה יודעים לחיות יחדיו, להתפלל בצוותא ולהיות קהילה חזקה, איתנה ומלוכדת. כדרכנו בעבר ובהווה, לא נאפשר פילוג על-ידי בינוי בתי-כנסת מיוחדים לקהילה זו או אחרת. כל בית-כנסת שיוקם בעירנו יהיה פתוח לכלל הקהילות ולכלל נוסחי התפילה. אשא תפילה עמכם לאחדות עם ישראל ולשלומם ובריאותם של תושבי עירי היקרים לי כולם."

 

 

חבר המועצה, יהודה דנינו, אמר כי "בית הכנסת 'אחוות ישראל' בשכונת נאות רבין  מצטרף לבית הכנסת הגדול ברחוב השייטים, לצד שני בתי הכנסת הנמצאים לקראת סיום בנייה בשכונת נאות שמיר. בתי-כנסת  לרווחת התושבים מהווים בית ה' בתפארתו ונבנים מכספי העירייה, בהתאם לחזונו של ראש העיר. כאן המקום והעת לתודה והערכה רבה לראש העיר, צבי גוב ארי, ולסגנו רפאל (פאלי) כהן, מחזיק תיק הדת, על השקעה תיכנונית ותקציבית בלב חפץ וביד רחבה לבניית בתי-כנסת, מקוואות ועוד. אני שותף לתהליך זה ומודה על כך בשם התושבים".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...