שתף

מסע התקווה השלישי של נשים עושות שלום ואירוע ציון 5 שנים לצוק איתן

15:12 20.08.2019

מה חדש ביבנה

 

המסע יתחיל ביום א' 25/8 בשיירת מכוניות שתעלה לירושלים מכל חלקי הארץ, בהובלת 'משאית השלום', ויסתיים באירוע שיא בשדרות ביום חמישי, 29/8

 

בשבוע האחרון של אוגוסט (25-29.8.19) נשים עושות שלום ונשים נוספות מכל הקשת הפוליטית - מתנחלות, חילוניות, דתיות, ערביות, אימהות שכולות ועוד יוצאות למסע בקריאה לממשלה הבאה:

לא מוותרות על שלום, שוויון וביטחון! לא מוותרות על הדרום, לא מוותרות על הקול שלנו, לא מוותרות על עתיד ילדינו ולא עוצרות עד הסכם מדיני!

 

אורית עפרון, אימו של ניב עפרון שנפצע קשה במבצע צוק איתן: "גם אם הדרך קשה, יש בה המון מכשולים וקשה לראות את הסוף חייבים להמשיך להאמין בדרך הזו. רק ככה אפשר יהיה לצלוח אותה ולהגיע ליעד הנכסף כ''כ. כרגע לצערי לא מתקיים תהליך מדיני כלשהו שיכול לשנות את המפה ואת המצב. כל קיץ מחדש אני מוצפת בתחושות של תיכף מלחמה. כל פעם כשהמצב בדרום מתחמם אני בתחושת דה ז'ה וו. הבן הפצוע כבר לא יילחם בעזה, אבל יש לי עוד בן. שעשה שירות קרבי. ולצערי אני לא רואה כיצד מקבלי ההחלטות עושים צעדים על מנת שהמלחמה הבאה לא תדפוק על דלתנו שוב ובקרוב."

 

קבוצת הפעילות של יבנה תצטרף במרוכז למסע לאשדוד ביום שלישי, ולאירוע השיא בשדרות ביום חמישי. היציאה לשדרות מרכבת יבנה מערב בשעה 17:17.

לפרטים על נקודת המפגש ביום שלישי: רויטל לוין - 054-423-8677.

 

 

ביום ראשון בערב יגיע מסע התקווה ללוד

ב-18:00 תתקיים צעדה קצרה מכיכר קומנדו לכיוון קניון לוד בפארק משה.

ב-19:00 תתקיים עצרת בפארק משה - נשים מקומיות מובילות שינוי.

אוהל האימהות יעמוד בפארק משה מ-10:00 עד 18:00 ויציע פעילויות מגוונות לכל הגילים.

 

ביום שני 26.8 תגיע שיירת המכוניות מלוד לתל אביב

ב-18:00 תתקיים צעדה מכיכר הבימה לחוף גורדון – החורשה לזכר רועי פלס ז''ל, שם ייערך טקס לציון חמש שנים למבצע צוק איתן.

בין המשתתפים: דור פלס- אביו של רועי פלס ז"ל, אורית עפרון- אימו של ניב עפרון שנפצע קשה במבצע צוק איתן ואיבד את פקודיו, גרעין המדבר של הצופים- רגע לפני הגיוס דורשים שלום בשם הדור הצעיר, נשים פלסטיניות מהגדה שיגיעו לדבר על שלום, אורי פטשניק- מתנחלת וחברה בתנועת נשים עושות שלום שמראה שאפשר להאמין בשלום ורינת הופר- מאיירת וסופרת.

אוהל האימהות יעמוד בכיכר הבימה מ-11:00 עד 18:00, ויציע פעילויות מגוונות לכל הגילים.

 

 

ביום שלישי 27.8 תגיע השיירה מתל אביב לאשדוד

ב-18:00 תתקיים צעדה מרחבת העיריה באשדוד לחוף הקשתות, שם ייערך טקס שיכלול מעגלי שיח עם נשים מקומיות בנושא "נשים לוקחות אחריות – נשים עושות שינוי".

אוהל האימהות יעמוד מ-11:00 עד 18:00:00 בחוף הקשתות.

 

ימי המסע הנוספים:

יום ד, 28.8 - מאשדוד לרהט.

יום ה, 29.8 - מרהט לשדרות  ואירוע השיא בשדרות.

 

בר עמדי מירושלים, גרעין במדבר: "בתור ש"ש שבשנה האחרונה עסק בחיבור בין האוכלוסייה הערבית והיהודית בבתי ספר ברמלה, ונחשף לראשונה לצד השני, פלסטינים בני גילי, לחוויות ולתחושות שלהם, אני מאמין בשלום. למרות שמאז שנולדתי המילה "שלום" הפכה למילת גנאי, אני מאמין בכל ליבי שזה אפשרי ויש בי את הרצון לשנות וליצור אחדות בין העמים. מי ייתן ובשנה הקרובה, בה אתגייס לצבא, לא אאלץ להיות חלק מהמלחמה הבאה."

 

לכל הפרטים על מסע התקווה - לחץ כאן

 

תנועת נשים עושות שלום היא תנועת שטח בלתי מפלגתית, הגדולה בארץ, שאינה תומכת ביוזמה ספציפית, אלא פועלת לקידום תמיכה ציבורית רחבה לקידום הסכם מדיני, מתוך אמונה שנשים צריכות לקחת אחריות על עתיד ילדיהן ומתוך התפיסה ששילובן בהליכי פיוס מגבירים את הסיכוי לשלום בר קיימא, בהתאם להחלטה 1325 של האו''ם.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...