שתף

מאמאנט יבנה: אצלנו כל אימא יכולה!

08:09 14.05.2019

מה חדש ביבנה

 

העונה החמישית של ליגת מאמאנט יבנה הגיעה השבוע לסיומה


ביום ראשון התקיימו משחקי הגמר באולם רלף קליין, בנוכחות אלי אלוש, מנכ"ל הרשת למתנ"סים, שאול דוד, מנהל מחלקת הספורט, אבי אוחיון, סגן מנהל מחלקת הספורט, ויהודית מאיה, הבעלים של 'רמיקס טיים' יבנה (התומכת בליגה במהלך השנתיים האחרונות).


בגמר בית עליון זכתה נבחרת קריית החינוך גינסבורג, קבוצת 'גינסבורשת', אשר ניצחה 2-0 את נבחרת בית-הספר איינשטיין, ובגמר בית תחתון זכתה נבחרת בית-הספר האקולוגי, קבוצת 'ירוק ברשת', שניצחה 2-0 את בית-הספר רמות ויצמן.

 


בטקס הסיום, בנוסף לטקס הענקת הגביעים, נבחרה לשחקנית ליגה מצטיינת - סופי רוזנשטיין, ולקפטנית מצטיינת - ענת מנשה ושמרית צור אילן, כאשר המוטו: אצלנו כל אימא יכולה!


הליגה, שצמחה וגדלה במספר השחקניות שהצטרפו, כוללת כ-12 קבוצות מבתי-הספר השונים בעיר וקבוצה אורחת מגן- יבנה.


הקבוצות הן: איינשטיין, יחידות ברשת, הלביאות של רמות, ביאליק, גינסבורשת, אולהנט, מאמאסול, מעיינרשת, אומנויות, ירוק ברשת, אומנורשת וגנים ירוקה.


בנוסף, פועלת קבוצת הפרימיום YAVNET אשר מיוצגת על-ידי שחקניות מכל הקבוצות, תחת שרביטו של מאיר לוי. הקבוצה מייצגת את יבנה בכבוד ונמצאת בראש הטבלה של קבוצות מהשפלה, עם רצף ניצחונות וללא הפסדים. הקבוצה תשחק במשחקי רבע הגמר הארציים, לקראת סוף חודש מאי.

 

 

מנהל רשת המתנ"סים ביבנה, אלי אלוש: "לפני כשלוש שנים נחשפתי בצורה מעמיקה יותר לתופעת המאמאנט. כגבר ממוצע הסתכלתי בהתחלה על כל הספורט הזה בצורה מזלזלת ולא הבנתי מה הסיפור? מה הקטע של הבנות האלה. רובן אמהות מהשורה ובינן לבין ספורט זה בערך כמו... ביני לספורט (כלומר - שום קשר), וביום  ראשון בערב הגעתי למשחקי הגמר של הליגה ביבנה, והפעם המבט שלי היה שונה. פתאום הבנתי מה זה מאמאנט, הבנתי שזה לא רק ספורט - זו בעצם דרך-חיים. דרך-חיים שדרכה אפשר להגיע לערכים רבים, בהם: התמדה, פרגון, אחווה, אהבה, ספורטיביות, הוגנות, ובדרך שומרים גם על אורח-חיים בריא. בחנתי את המשחק של המאמאנטיות וראיתי נשים שלא משנה מה מקצוען: עורכות-דין, מתווכות, אחיות, סוכנות-מכירות, מנכ"ליות של עסקים, פקידות, מנהלות-חשבונות, מורות, ואפילו זיהיתי סגן-מנהלת בית-ספר - כולן 'מתאבדות' על  כל כדור, כל נקודה חשובה, נלחמות גם אם זה נראה בלתי-אפשרי, והכי חשוב בעיניי, בסוף כולן מפרגנות לכולן, וכולן מעודדות באופן הגון, ללא עימותים, ללא אלימות.  מוכיחות שיש דרכים הרבה יותר נעימות להתנהגות גם בספורט תחרותי. האם זה בגלל שהן נשים? אולי ואם כן אז ככה צריך,  מבחינתי בואו נבקש מהן לנהל את העולם. כי אפשר גם אחרת ! אפשר לנצח בלי להשפיל את היריב, אפשר גם להפסיד ולפרגן, אפשר לעודד ולהמריץ בלי אלימות מילולית ופיזית, אפשר גם וגם. באשר לאהבה שהן מפיצות - לאורך השנה קבוצות המאמאנט תורמות לקהילה בלב רחב. הן בחלוקת מזון בחגים, הן בערבים מיוחדים שהן יוזמות למען הקהילה, לכל המשפחה, הן מרחיבות את המעגלים ומשתפות גם את הילדים והילדות שלהן, ואת הבעלים. בחכמה רבה הן יודעות לחבר בעלי-עסקים בקהילה לפעילויות, אלה לעתים בתרומות וסבסוד, אבל בעיקר בשותפות לדרך. כל חיי אני בונה קהילות ועובד מולן. מאמאנט היא אחת מהתופעות החברתיות היותר מוצלחות שהכרתי. בימים הקרובים נפתח בקמפיין על-מנת להרחיב ולהוביל את הליגה לשיאים חדשים. אז מי שעדיין לא חוותה, ומי שעדיין לא רשומה - מוזמנת לתכנן את השנה שלה מפתיחת העונה הבאה.  זה הולך לשנות לך את החיים... וגם לנו." סיכם אלוש.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...