שתף

כל המוסיף - מוזיל: כמה עולה לנו החדר החמישי?

11:02 03.02.2014

מה חדש ביבנה

3/2/2014

 

 

החדר החמישי ביבנה עולה רק כ-123 אלף שקל. ההפרש בין דירות 5 חדרים ל-4 חדרים הינו 8% בלבד


 

זוגות צעירים, המעוניינים לרכוש דירה חדשה, יופתעו אולי לגלות שמחשבה רחוקת טווח עשויה לחסוך להם הרבה כסף בעתיד. מניתוח, שערך שמאי המקרקעין עו"ד חיים מסילתי, מ"מ יו"ר איגוד השמאים, מתוך נתוני משרד השיכון לרבעון השלישי של 2013, עולה כי הפער בין מחירי דירות חדשות, בנות 4 חדרים, לבין דירות חדשות, בנות 5 חדרים, עומד ביבנה על 8% בלבד. זאת, לעומת הממוצע הארצי, העומד על פער של 20% לטובת הדירות הגדולות.

 

ביבנה מחיר ממוצע לדירה חדשה בת 4 חדרים עומד על כ-1.38 מיליון שקל, בעוד שדירה חדשה בת 5 חדרים עולה, בממוצע, כ-1.5 מיליון שקל. פער ממוצע של כ-123 אלף שקלים, המהווים את מחיר החדר הנוסף.

 

לדברי אבי צרפתי, סמנכ"ל בחברת 'צרפתי שמעון', הבונה למעלה מ-600 יחידות דיור ביבנה הירוקה, "אחת הסיבות לפערים הקטנים בין מחירי דירות 4 ו-5 חדרים היא שהזוגות הצעירים מעדיפים את הדירות הקטנות יותר, לאור מגבלת ההון העצמי אותו הם נאלצים לגייס לצורך המשכנתא. אולם אם היו מצליחים להגדיל את ההון העצמי, ורוכשים, כבר כעת, דירה גדולה יותר, הרי שבטווח הרחוק הם היו יכולים לחסוך הוצאות משמעותיות הכרוכות במעבר הדירה העתידי והמתחייב, משהתא המשפחתי שלהם יתרחב. הוצאות אלה כוללות מס רכישה, שכר טרחת עורך-דין, הוצאות תיווך, התאמות ושדרוגים בדירה העתידית, הובלה אליה ועוד. כל אלה יכולים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים. בנוסף, בימינו, כאשר יותר ויותר חברות מאפשרות לעובדיהם לעבוד מהבית, רכישת חדר חמישי יכולה לשמש את בני-הזוג כחדר-עבודה, עליו יוכלו לקבל החזרי מס, ובכך יהפכו את הדירה לנכס משתלם אף יותר".

 

הדמיה של פרויקט יבנה הירוקה של חברת 'צרפתי שמעון'. צילום: רן צרפתי

 

טבלת השוואת מחירים על-פי מספר החדרים בדירה:

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...