שתף

התחדשות עירונית: כנס הסברה ראשון לתושבי מתחם הגלבוע-התבור-הנשיאים

11:06 18.11.2020 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

 

ביום שני השבוע התקיים כנס הסברה ראשון לגבי מתחם הגלבוע-התבור-הנשיאים באמצעות הזום בהשתתפות כ-50 תושבי המתחם המדובר

 

עיריית יבנה ממשיכה לפעול ולקדם תכניות להתחדשות עירונית, במטרה להביא לחידוש השכונות הוותיקות, משיכה של אוכלוסייה חדשה, שיפור ושדרוג מערך התשתיות, המגורים וחיזוק המרחב העירוני הקיים.

 

 

השבוע (שני) נערך כנס הסברה ראשון במתחם המדובר, באמצעות ה-ZOOM, אותו יזמה העירייה, במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, ובהשתתפות כ-50 תושבים ממתחם הגלבוע-התבור-הנשיאים. במפגש השתתפו עוד: מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מהנדס העיר, קובי נעים, אדריכל העיר, אלדד גופר, מנהלת התחדשות עירונית, תהילה מימון, מנהלת קשרי קהילה במינהלת, איריס צרוונגורה ונציג רשות מקרקעי ישראל, שי אדרעי.

 

מדובר בשלב התחלתי של התכנון, במסגרתו נבחן שטח התכנון, ובחודשים הקרובים תגובש תכנית התחדשות המתחם, המונה כיום 8 בניינים בני 182 יחידות-דיור ושטחים ציבוריים. התכנית העירונית הינה בשיתוף רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ולצורך כך, עומד צוות רחב של יועצים, אדריכלים, מתכנני ערים, יועצים חברתיים, תנועה, נוף, שמאים ועוד.

 

 

חבר מועצת-העיר, שחר סימנה, שהשתתף בכנס בזום: "נושא ההתחדשות העירונית קרוב מאוד ללבי ואני עוסק בזה יום-יום. שמחתי לשמוע את ראש העיר אומר כי לא ישאיר את השכונות הוותיקות מאחור. המינהלת להתחדשות עירונית עושה עבודה טובה מאוד, ואני מציע לתושבים לא לחתום ליזם כלשהו עד שהיזם מקבל אישור מהעירייה."

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי, ברך על המפגש האינטרנטי וציין את החשיבות הרבה שהוא מייחס לטיפול בשכונות הוותיקות, במקביל לפיתוח האזורים החדשים בעיר. "אנו פועלים לא להשאיר אף אחד מאחור, ולאפשר את קידומן ופיתוחן של השכונות היותר ותיקות בעיר. במטרה לוודא טיפול עקבי, מקצועי ומתמיד, יזמתי את הקמתה של המנהלת להתחדשות עירונית, אשר מתאמת, מקשרת, בוחנת ופועלת בקרב הקהילות בכל השכונות".

 

גוב-ארי ציין כי מתחם הגלבוע-התבור-הנשיאים הינו בעל חשיבות מיוחדת במרקם העירוני, ועל כן, התכנון של הפרויקט יעשה בשותפות מלאה עם מינהל מקרקעי ישראל. ראש העיר הדגיש כי המנהלת להתחדשות עירונית, בראשותה של תהילה מימון, וצוותה, עושה עבודה מצוינת, מדויקת ובלב חפץ, היא פועלת ליצירת שותפות ומעורבות של תושבים, לדוגמא: בשבועות האחרונים מבצעת המינהלת עבודה משותפת עם התושבים, לבחירת נציגות מכל כניסה ומכל בניין במתחם. "חשוב להדגיש כי בחירת היזם תיעשה אך ורק על-ידי התושבים, כאשר מינהלת ההתחדשות תסייע לכם ככל הנדרש. אנו מודעים לכך שבשטח מסתובבים, בימים אלה, יזמים שונים, ואני קורא לתושבים המתגוררים במקום, להבטיח את זכויותיהם, בשום אופן לא להתחייב או לחתום על התחייבות כלשהי מבלי להתייעץ תחילה עם נציגי המינהלת העירונית!"

 

אדריכל התכנית, עמוס ברנדייס, ממשרד עמוס ברנדייס-אדריכלות ותכנון עירוני ואיזורי בע"מ, סקר את יתרונות התחדשות האיזור, ובהמשך הכנס התנהל דיון בו הוצגו שאלות המעסיקות את התושבים, ואלה נענו על-ידי נציגי העירייה והגורמים המקצועיים.

 

בעירייה מציינים כי זהו המפגש הראשון מבין מספר מפגשים, המתוכננים לאורך הפרויקט. קדמו לכנס מפגשים מצומצמים (ברוח התקופה) של היועצים החברתיים של התכנית, בשיתוף המינהלת להתחדשות עירונית, עם נציגי הבניינים במתחם, במטרה לסייע בידם בתהליך בחירת נציגות, אשר תייצג אותם לאורך התהליך.

 

הנציגות תקיים פגישות עם העירייה ותקבל הדרכה וליווי לאורך כל הדרך, וזאת מתוך התפישה שנציגות משמעותית יכולה לקדם את התוכנית בצורה מהירה וטובה יותר.

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנו פועלים לא להשאיר אף אחד מאחור, ולאפשר את קידומן ופיתוחן של השכונות היותר ותיקות בעיר"
צילום: דוברות עיריית יבנה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...