שתף

המהפכה בחמ"ד הגיעה ליבנה: בתוך שנים בודדות הופכת רשת 'אורט ישראל' לשחקן מרכזי במוסדות הציונות הדתית

17:09 25.11.2021 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

רשת החינוך הגדולה בישראל, שמפעילה מעל ל-240 מוסדות חינוך בישראל, מצרפת אל שורותיה מוסדות חינוך מובילים מהמגזר הסרוג גם ביבנה
 

צביקה פלג, מנכ"ל אורט: "יותר ויותר ראשי ערים פונים אלינו בבקשה לצרף את בתי הספר הממלכתיים-דתיים ל'רשת אורט', הדרישה נובעת בעיקרה מהרצון לשלב מדע וטכנולוגיה מתקדמים ותכניות לימוד חדשניות בקרב המגזר הדתי-לאומי, לצד המשך חיזוק לימודי הקודש. בנוער של החמ"ד טמון העתיד הכלכלי של המדינה"

 

שני מוסדות חינוך של החמ"ד בעיר יבנה, ישיבה תיכונית נריה ואולפנת יבנה, מצטרפים לרשימה מכובדת של אולפנות וישיבות תיכוניות שהצטרפו לרשת אורט בעשור האחרון, לקראת אירוע ערב חשיפה והיכרות שיתקיים במקביל בשני מוסדות החינוך ביום ג', י"ז טבת, 21.12.2021, רשת אורט פורשת בפני תושבי העיר את התפישה החינוכית הסרוגה שלה.

 

תלמידות אולפנת אורט יבנה

 

כיום ישנם 20 מוסדות חינוכיים של החמ"ד ברשת אורט, שבהם לומדים יותר מ-6,000 תלמידים ותלמידות, שהם כעשרה אחוזים מרשת החינוך הגדולה בישראל. "המהפכה הזאת כבר מיושמת בבית שאן, בקריית גת, בקריית שמונה, במעלות, בטבריה ובעפולה, ורשויות נוספות מצויות איתנו בשיח בנושא. במשך שנים ניהלנו רק את החינוך הכללי, אך בתפישה שלנו כרשת החינוך הגדולה בישראל, המגזר הדתי לאומי אינו יכול להיות נפקד, וראוי שיקבל את כל הטוב שיש לאורט להציע." מגמת ההצטרפות של מוסדות חינוך מהמגזר הדתי-לאומי נובעת גם ממיתוגה הגבוה של רשת אורט ברמת האיכות, המצוינות והחדשנות שגורם לרבים לרצות להשתייך לסטנדרטים אלו. ראשי המועצות והערים שואפים שהחינוך הממלכתי-דתי יהיה דומה לאיכויות ולהשקעות המבניות של הרשת".

 

הפן השני למהפכה הוא מגמות טכנולוגיה עילית. "ישנו רצון הולך וגובר לשלב מדע וטכנולוגיה מתקדמים בקרב המגזר הדתי-לאומי. הילדים שלי למדו בישיבות תיכוניות. הם בעיקר למדו את המקצועות הנדרשים לבגרות ומעולם לא למדו במגמות כגון מערכות רפואיות, רובוטיקה, אלקטרוניקה, אדריכלות או עיצוב. אצלנו ברשת כל אולפנה או בית ספר מחויבים לשלב מקצועות טכנולוגיה עילית, מהמתקדמים ביותר. העתיד הכלכלי של המדינה טמון במקצועות ההייטק". משתף מנכ"ל רשת אורט, צביקה פלג.

 

"מהאולפנה שלנו יצאו מדעניות העתיד"

"יש פה חינוך גדול לאדם מאמין", אומר הרב שמעיה כרמל, ראש אולפנית אורט בטבריה, הנחשבת לאולפנית מובילה ופורצת דרך ברמה הארצית. "כמנהל, יש לי תפקיד מאוד ברור. אני רואה את התפקיד שלי לתת את המבט הגדול. כל הזמן להזכיר שאנחנו בדור של גאולה, מה זה אומר לגבי החינוך של הבנות ולאן אנחנו מכוונים אותן מבחינה רוחנית. בסוף, העיקר הוא לחבר אותן לרעיון הגדול ושתהיינה עובדות ה'. מטרת העל שלנו אינה לחנך ילדים להיות דתיים, אלא אנחנו מחנכים אותם להיות עובדי ה', שזה הרבה יותר מדתיים. אנחנו מחנכים אותם להיות אנשים שהולכים עם התורה לכל דבר בחיים".

 

כמי שעובד שנים באולפנית, הרב כרמל מחמיא לרשת אורט על העשייה הברוכה. "היתרון של הרשת הוא הגמישות והפתיחות לצרכים שלנו. לדוגמא, הציבור הדתי אוהב שהילדים שלו יוצאים לטיולים, מסעות ופעילויות חברתיות, דבר שלא קיים כמעט בציבור החילוני. וכן, הציבור הדתי־לאומי מעוניין ביום לימודים ארוך".

 

תלמידי הישיבה התיכונית אורט נריה יבנה

 

"העצמת לימודי קודש לצד לימודי סייבר"

הרב אהוד סט, ראש ישיבת אורט מערב השומרון באלקנה, מציין כי "רשת אורט נותנת סדר וארגון שהופכים את החינוך למיטבי. לצד זאת הרשת מסייעת בצרכים שאתה מעלה כמנהל - בין אם בתחום העצמת הקודש, בין אם בתחום הטכנולוגיה, או כל תחום אחר. ברשת מבינים שהמנהל יודע מה נכון וטוב, ומסייעים לקדם את התפישות, האמונות והרצונות של המוסד החינוכי. נניח, בתחום העצמת הקודש, רצינו לפתוח תוכנית תגבור, והרשת אפשרה לנו לממש את התוכנית והעניקה את הצרכים שהישיבה הייתה זקוקה לשם כך", לדבריו השינוי מורגש לא רק במקצועות הקודש, אלא ניכר מאוד גם בפיתוח המדעי-טכנולוגי של הישיבה ובמתן אפשרויות והזדמנויות למורים ולתלמידים. "מאז שהרשת נכנסה, נפתחו שתי מגמות טכנולוגיות חדשות בישיבה: אלקטרוניקה והנדסת תוכנה - ולמעלה מ-50 אחוזים מתלמידי הישיבה בוחרים במגמה טכנולוגית בנוסף על המגמות האחרות, וזה קורה בזכות הרשת". בנוסף, לדבריו, המסגרת של תנועת הנוער 'אורטוב', מאפשרת העצמה של התלמידים באמצעות קשר עם הקהילה המבוגרת באלקנה. "יש לנו שיתוף-פעולה עם בית גיל הזהב באלקנה, ואנחנו עובדים עם אוכלוסיית הגיל השלישי".

 

 

מאמינים ביבנה

מנכ"ל רשת אורט ישראל, צבי פלג, בברכת ראש העיר, צבי גוב ארי, והנהלות הישיבה התיכונית והאולפנה, פועלים במרץ רב בחודשים האחרונים לשדרוג ומיטוב העשייה החינוכית למגזר הסרוג בעיר. "אנו נכנסים לתהליך מואץ של השקעה בתכניות לימוד, מסלולי קודש וטכנולוגיה, שדרוג תשתיות, חיזוק הצוותים החינוכיים והכנסת מגמות מובילות ברמה הארצית. לצד ההשקעה ושימור הישגי הזכאות לבגרות ולימודי הקודש, המדעים והטכנולוגיה, תימשך, ביתר שאת, העשייה החברתית ערכית קהילתית ביבנה - למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. אנו שואפים לכך שכל בוגר ובוגרת יסיימו את לימודיהם בהצלחה, ימשיכו לשנת שירות, או מכינה, שתעזור להם בהתפתחות האישית. לא נחסוך במאמצים ומשאבים, שיביאו כל תלמיד ותלמידה לממש את יכולותיהם."  מציינים ברשת אורט. "תושבי יבנה הסרוגים, מוזמנים להכיר שני מוסדות חינוך מעולים ומובילים, שהולכים להיות אבן-שואבת לכל תושבי הסביבה".

 

ביום ג', י"ז טבת, 21.12.2021, צפוי להתקיים ערב חשיפה והיכרות והצגת תכנית מעברים מהיסודי לחטיבת הביניים, להורים, לתלמידי ותלמידות כיתה ו', מהחמ"ד בעיר.

הערב יתקיים במעמד ראש העיר, מנכ"ל רשת אורט, מורים ומנהלי בתי הספר וכן בוגרים ותלמידים - כולם מוזמנים!

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...