שתף

הורי נעמת הפטל זועמים על העסקתן של שתי מטפלות מהחברה הערבית

19:23 18.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

ההורים במעון הפטל של נעמת, זועקים לעצור את המחדל, לדבריהם, המתרחש במעון בעקבות העסקתן של שתי עובדות מהחברה הערבית
דוברת נעמת: "במעונות נעמת במקומות שונים בארץ משולבות עובדות מהחברה הערבית בהצלחה רבה..."

הורי המעון הופתעו אמש כאשר קיבלו הודעה ממנהלת המעון בו היא מודיעה להם כי "החל ממחר יום ב' 18/9 נקלוט שתי עובדות מהחברה הערבית שמאויישות במספר רב של מעונות בארץ לטובת משבר כוח האדם. נעשה את המיטב והמירב לקליטתן. בהצלחה, ענת והצוות הניהולי מרחב אשדוד."

 

לאחר שההורים חקרו את מנהלת המעון, ענת, וביקשו לדעת עוד פרטים, נענו כי "שתי העובדות שיגיעו מחר הן ערביות ישראליות מרמלה, דינה (אלימלך) ואני נראיין אותן. רוב העובדות באזור המרכז הן ערביות ישראליות שעובדות במסירות. אנחנו במעון להשגיח תמיד. מבינה את החששות שלכם ובאותה נשימה אומר שאם זה עובד יפה באיזור המרכז אין סיבה שלא יעבוד אצלנו. עובדת אחת תהיה בכל כיתה יחד עם הצוות הקבוע. עם הזמן עובדות נוספות ישתלבו ביבנה לאור מצוקת כח האדם."

 

מימין: העובדות מהחברה הערבית כפי שנצפו היום במעון, משמאל: ההורים היום בהפגנה מול המעון
תמונה מתוך הרשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים

 

ההורים, כאמור, זועמים: "מחדל! אתמול בצאת החג ללא הודעה מוקדמת מנהלת המעון הציבה עובדה כי שתי מטפלות מהחברה הערבית יצטרפו החל ממחר לצוות המעון כאשר אינן דוברות את השפה כלל (לדברי ההורים) ואינן בעלות הכשרה מינימלית או ניסיון קודם כלשהו!, לכאורה, איך ילד אמור לתקשר עם הסייעת שלו כאשר הן לא מבינות את השפה?? אנחנו מבינים את המחסור בכח אדם ולבנו עם הצוות המסור שעובד ועומל לטובת חינוך ילדינו אך באותה מידה אי אפשר להעסיק כל אדם ללא תנאי בסיסי של שפה!"

"התשובות של נעמת אלינו לא נענות כמובן. מתנערות מכל אחריות בכל צורה שהיא אין שקיפות כלפי שום דבר. ואפילו איימו להזמין משטרה לאחד ההורים. עד מתי?!" זועקים ההורים.

 

נזכיר כי על פי חוק שיווק בעבודה מצוין במפורשות כי "לא יפלה מעסיק בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית, היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, מקום מגוריהם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים".
 

דוברת נעמת הגיבה לפורטל הערב:

"במעונות נעמת במקומות שונים בארץ משולבות עובדות מהחברה הערבית בהצלחה רבה. חלקן מנוסות ומקצועיות והעברית שבפיהן מצויינת וחלקן עם עברית פחות רהוטה אבל עם לב גדול שיודע לאהוב בכל השפות.
בכל מקרה העובדות מתקבלות לאחר ראיון קבלה ומשובצות לכיתות המעון השונות לאחר חשיבה ככל עובדת אחרת שמתקבלת למערכת.
העובדות יוצאות במיידי לקורסי עזרה ראשונה והתנהלות בטוחה ועליהן לעמוד במבחני הסיום של הקורסים.
כמו כן הן מלוות מקצועית, ככל עובדת חדשה במעון, על ידי מנהלת המעון ואחראית הכיתה. הצוות הכיתתי כולו מודרך ע״י מדריכה חינוכית שמכירה היטב את כולן במהלך התקופה.

לפיכך, אין מקום לפסול עובדת רק בשל מוצאה או דתה. וזה גם בניגוד לחוק. אנו פונות אליכם בבקשה שתקבלו במאור פנים את המחנכות החדשות ותתרשמו מהן ומאישיותן ולא מסממנים חיצוניים שאינם קשורים ליכולותיהן לתת לילדיכם את הביטחון הרגשי לו הם זקוקים."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...