בעל עסק? הצטרף עוד היום למדריך העסקים של יבנה!
שורשיה של העיר יבנה הם בני למעלה מ2,000 שנה אבל מאז ומתמיד הייתה מקור דתי. במהלך השנים העמים השולטים וכך הדתות השולטות בעיר השתנו אבל לבסוף חזרה להיות עיר יהודית עם אתרים החשובים דת היהודית (קבר רבן גמליאל).
 
בתקופת המקרא יבנה הייתה עיר בגבול ממלכת יהודה ונקראה אז יבניאל. בתקופת שאול ודוד הייתה העיר עוינת לממלכת יהודה (ארץ ישראל) מכיוון שהייתה חלק מארץ פלשתים. בתקופתו של אלכסנדר ינאי נכבשה העיר על ידי המלך הורקנוס והפכה להיות עיר יהודית.
 
בתקופה זו העיר יבנה הפכה להיות מקור דתי מכיוון שהסהנדרין ברשותו של רבן יוחנן בן זכאי (ולאחר מכן רבן גמליאל דיבנה) קבע בה כמקום מושבו. הסהנדרין ישב ביבנה כ-70 שנה. לפי המסורת היהודית רבן גמליאל נקבר ביבנה בגן הסהנדרין אך לפי המסורת הערבית זהו קברו של אבו הרירה (אחד מחבריו של הנביא מוחמד).
 
בעת ימי הביניים, בתקופה הרומית – יבנה הייתה עיר מעורבת – יהודית ושומרונית. ובתקופה הביזנטית נוצרית היא נכבשה על ידי הערבים ששלטו בה עד שהצלבנים כבשו אותה.
 
מהתקופה העותומאנית ועד למחלמת העצמאות שכן ביבנה כפר ערבי.
 
במהלך השנים הקימו ביבנה מסגדים, כנסיות ובתי כנסת – העיר עברה גלגולי דת רבים אך כיום היא הינה עיר יהודית במגמת גדילה. רבים מתושבי יבנה הינם שומרי מסורת ודתיים ובעיר ישנם בתי כנסת רבים לרווחת התושבים.
 
Loading

לוח ארועים

לכל הקופונים

קופונים

Loading...

מה חדש ביבנה