שתף

גשר משפחתי: צריך לדעת איך להתגרש

12:18 02.04.2018 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

 

מאת: מירי שאול בלס, עו"ד ומגשרת מוסמכת*

 

כל היתרונות בעריכת הסכם גירושים בהסכמה

 

החלטה על גירושים זו לא החלטה שמקבלים ברגע, ולרוב קודמת לה התלבטות רבה וחשש מהעתיד לבוא, שאלות כמו: איך הילדים יקבלו את זה שאימא ואבא מפרקים את החבילה? איך אסתדר כלכלית? היכן אגור? ומה יהיה עם כל נכסיי? הם שאלות שדי בהן כדי להדיר שינה מעיני הצד המתגרש.


נוסיף לכך את ההכרה שמה שהיה עד היום עם בן/בת-הזוג פשוט לא עובד יותר, והקושי הקשה בלשאת פרידה בין הצדדים, והנה לנו בני-זוג במשבר אמיתי.

 

לבחון את אפשרות ההגעה להסכמות טרם שרצים לפתוח בהליכים משפטיים

 

חשוב להבין שגירושים הם משבר בחיי בני-הזוג, ושאת המשבר הזה צריך לדעת איך לנהל.


כלומר, חשוב לפעול בצורה אחראית ושקולה, ולנווט את ספינת הגירושים לחוף מבטחים, עם מינימום נזק, הן לצדדים עצמם, והן לצדדים נוספים, כמו הילדים, שלרוב לא בחרו להיות בסיטואציה הקשה הזאת.


הבעיה היא שפעמים רבות החששות, אי-הוודאות לקראת העתיד לבוא והאמוציות הרבות שמלוות את התהליך, גורמים לצדדים פשוט 'לאבד את הראש' ולפעול בצורה שעלולה לגרום להם ולילדיהם נזק רב.


"לכן," מסבירה עורכת-הדין מירי שאול בלס "לרוב אמליץ לצדדים לנסות ולפתור את המשבר הזה בהידברות והגעה להסכמות אחד עם השני. לפעמים זה לא יעזור, כי צריך גם מידה של בשלות לקראת הגעה להסכם גירושים, לפעמים זה יהיה תחילה של הליך ריפוי לשני הצדדים, שגם יסיים את המשבר וגם יסייע להם להידבר אחד עם השני טוב יותר ולשמור על מערכת יחסים תקינה, לטובת ילדיהם המשותפים, ולפעמים, זה גם יכול להיגמר בהחלטה של הצדדים שכלל לא להתגרש, ולהמשיך ולעבוד על הקשר, כל מקרה לגופו."

 

איך הילדים יקבלו את זה שאימא ואבא מפרקים את החבילה?


מעבר ליתרון הגדול של שמירה על מערכת יחסים תקינה בין הצדדים, הסכם גירושים מסודר משאיר גם את הכוח בידיהם של הצדדים להחליט על גורלם, ולא תלוי בהחלטה של גורם שיפוטי כלשהו. כשחושבים על זה, מי אם לא הצדדים עצמם מכיר אותם ואת צרכי ילדיהם בצורה הטובה ביותר???


יתרון נוסף, ובלתי מבוטל עבור זוגות רבים המעוניינים להתגרש, הוא מימד הזמן. פעמים רבות הגעה להסכם גירושים הינה קצרה בהרבה מקיום הליך גירושים מלא בערכאות שיפוטיות. לא אחת נתקלתי בצד להליך גירושים ש"רק רוצה לסיים עם זה" לחזור "להיות חופשי" ושזה "יהיה מאחורי". אין ספק שהליך משפטי שהינו ארוך - הינו הליך שוחק ומתיש רגשית, הרבה יותר, מסיום הסכסוך בהסכם גירושים בהסכמה בין הצדדים.


בהמשך לכך, אי-אפשר שלא להתייחס גם לנושא הכספי. סוגיית העלויות היא סוגיה חשובה שאין לזלזל בה. עשרות אלפי השקלים שיאבדו לטובת הליך משפטי, ובצדק, אם תבחרו לקחת עורך-דין מקצועי ומיומן שיטפל עבורכם בנושא, הם אותם עשרות אלפי שקלים שתוכלו וגם תצטרכו לטובת ילדיכם בעתיד, הן כדי לממן את צורכיהם והן כדי לממן צרכים שלכם עבורם, כמו שכירת מקום מגורים יאה, שבו יוכלו לגור ולחיות בכיף. אם עסקינן בהסכם גירושים, הרי שהעלות הכספית שלו נמוכה בהרבה מכל הליך משפטי שתבחרו לנקוט בו, ולכן גם זו נקודה שכדאי לחשוב עליה.

 

הסכם גירושים מסודר משאיר גם את הכוח בידיהם של הצדדים להחליט על גורלם


לסיום, ישנם יתרונות רבים לסיום סכסוך גירושים בהסכמה והגעה להסכם גירושים הוגן, ששני הצדדים יוכלו לחיות איתו בשלום. לכן, מומלץ לנסות ולבחון את אפשרות ההגעה להסכמות טרם שרצים לפתוח בהליכים משפטיים, שלעתים הם פשוט מכבידים על בני-הזוג ועלולים להוביל אותם לסחרור משפטי יקר, ארוך ולא נחוץ. 


לקבלת מידע נוסף, אתם מוזמנים לפנות לעו"ד מירי שאול בלס בטלפון 08-9981500, בדוא"ל [email protected], או דרך אתר האינטרנט כאן.

 

*הכותבת הינה בעלת משרד עו"ד הממוקם ביבנה, העוסקת בתחום דיני המשפחה, גישור, הצוואות והירושה, אפוטרופסות, מקרקעין, משפט אזרחי ומסחרי ודיור מוגן. בין היתר, מלווה המשרד לקוחות בתהליך של סכסוך גירושים, הסכמי גירושים וגישור.

 

הערה: רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה ו/או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

 

עו"ד מירי שאול בלס

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...