שתף

גוב-ארי מתנגד נחרצות לתכנית הקמת מתקן שריפת פסולת בדרום-העיר

19:55 06.07.2020

מה חדש ביבנה

 

לפני כחודש וחצי התקבלה החלטה על הקמת אתר למיון ושריפת פסולת שעלול להשפיע על איכות האוויר ביבנה. הוקמה קבוצת מחאה ופעולה בקרב תושבי העיר. הערב התבשרנו כי ראש עיריית יבנה מתנגד נחרצות לתכנית זו, ואף פועל בנדון

 

כאמור, לפני כחודש וחצי נחשפנו לתכנית של עיריית אשדוד, להקמת מתקן לשריפת פסולת עירונית באיזור דרום-מערב יבנה. תושבים רבים נזעקו לרוע הגזרה, והחלו לפעול לביטולה ברשתות החברתיות השונות. רבים מתושבי העיר הצטרפו למאבק זה על שמירת איכות החיים של כולנו ביבנה.

 

 

מקימי המחאה מספרים: "לפני כחודש וחצי התקבלה החלטה על הקמת אתר למיון ושריפת פסולת ליד כפר אביב (בגב המושב, מעבר לכביש 4, ליד בית הזיקוק). האתר צפוי לטפל ב-1,500 טון פסולת בכל יום, עם תנועה של 200-300 משאיות ביום, וארובה בגובה 100 מ', שתפלוט את שאריות השריפה והתוצרים. מתוכננים 4 אתרים כאלו בשלב ראשון ועוד 5 בהמשך. האתר עליו מדובר יטפל בפסולת של כל איזור דרום גוש דן והמרכז, כאן, אצלנו בבית!"

 

"האתר יוקם במרחק 1.8 ק״מ מכפר אביב." הם מוסיפים ומתארים: "משטר הרוחות יגרום לכך שכל הפיח, האדים, העשן והריח ינועו לכיוון יישובי גדרות, קבוצת יבנה, בניה ואף יבנה. הקמנו צוות פעולה ראשוני, ואנו זקוקים לכמה שיותר מתנדבים ומתנדבות שמוכנים להילחם על איכות חייהם ואיכות חיי ילדיהם."

 

מצורפים 2 קישורים:
הראשון - מפנה לאתר המאבק, שם תוכלו למצוא את כל המידע הטכני לגבי המשרפה, הסכנות וההתנגדויות.
השני - קישור לטופס הרשמה למי שמוכנים לעזור. אנו זקוקים לכל עזרה שאפשר, אנשי מקצוע, עורכי דין, פעילי שטח, אנשי קשר ועוד.
 

"כוחנו במספרים! חשוב שתעבירו את המידע לכמה שיותר אנשים בסביבה!" הם אומרים וקוראים: "בשבוע הבא יתקיימו מפגשי פעילים ביישובים השונים, בהם יועבר המידע החשוב, יתוכננו דרכי פעולה וייבחר צוות מוביל. קבוצה זו תמשיך לקבל הודעות ועדכונים מידי כמה ימים. ושוב, תודה לכולכן/ם, ביחד נוכל לעצב את המציאות בה נרצה לחיות."

 

ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי: "אעשה כל שנדרש על-מנת לבטל או לשנות את מיקום המתקן."

 

הערב מודיע ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי:

"התכנית של עיריית אשדוד להקמת מתקן לשריפת פסולת עירונית באיזור דרום-מערב יבנה תזכה להתנגדות מתאימה שלנו, ונפעל לבטלה לחלוטין או להרחיקה מגבולות יבנה. קרבת המתקן ברמה של כ-1,500 מ' מחלקה הדרומי של העיר עלול חלילה להוות מפגע אקולוגי לתושבי העיר."

 

"מצרף כאן את מכתבי ליו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות שנשלח מיד לאחר הדיון בוועדה הארצית אשר אישרה הכנתה של התכנית והבאתה להערות והשגות הציבור. אעשה כל שנדרש על-מנת לבטל או לשנות את מיקום המתקן."

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...