שתף

גאווה יבנאית: הרקדנית היבנאית שזכתה בפרס שרת התרבות

11:10 26.11.2019

מה חדש ביבנה

מאת: שרון מאירוביץ

היבנאית אדוה ירמיהו, כוריאוגרפית ורקדנית, זכתה בפרס שרת התרבות והספורט ליוצרים צעירים

 

הערב, במסגרת מופע מחול: 'מחול בסתיו' - של מגמת המחול של קריית החינוך של-שם גינסבורג, בניהולה של מירית ברמן, על במת היכל התרבות ביבנה, בשעה 20:30, תתארח אדוה ירמיהו, ביצירתה החדשה: Espacio Potencial - מרחב פוטנציאלי. 

 

השבוע, זכתה אדוה ירמיהו, אשר נולדה, גדלה והתחנכה בעיר יבנה, בפרס שרת התרבות והספורט ליוצרים צעירים עד 10 שנים בתחום, לשנת 2019.

 

עונג גדול היה לקרוא את נימוקי ועדת השופטים למתן הפרס ליוצרת והאמנית המוכשרת. ועדת השופטים ציינה, כי עבודתה של אדוה ירמיהו משלבת בין פלמנקו מסורתי לתפישת מופע עכשווית, ומשלבת באופן מקורי בין מחול, פרפורמנס ותיאטרון חזותי.

 

מבצעת וירטואוזית, בעלת נוכחות בימתית סוחפת, ועבודותיה ניחנו בשפה חזותית מוקפדת, מוסיקליות וביצועי מחולי משובח, אשר מכוננים מפגש יוצא-דופן בין מסורות אמנותיות ותרבותי, לצד השמירה על איכות ויושרה אמנותית.

 

תפסנו את אדוה, בין חזרה גנרלית לשיעור מחול אותו מעבירה, בשעת לילה מאוחרת, לשיחה על המחול והאמנות שלה, בין ישראל לבין ספרד.

 

 

אדוה, נולדה וגדלה, כאמור, בעירנו, יבנה, ומגיל 4 רוקדת כמעט ללא הפסקה. היא החלה ללמוד סגנוני ריקוד שונים, אצל מורתה, מירית ברמן שהייתה אז מנהלת המחול במתנ"ס יבנה, ובהמשך, גילתה את עולם הפלמנקו אצל מורתה הראשונה לפלמנקו, סימה יהודה, שגם כן לימדה במתנ"ס העירוני. אל מירית ברמן חזרה פעם נוספת, כאשר למדה אצלה קומפוזיציה ואימפרוביזציה, ואף לימדה אותה לקראת בחינת הבגרות במחול.

 

הפלמנקו הפך אצל אדוה לדרך-חיים, לאחר שהתגוררה תקופה בעיר סביליה, בספרד, ומאז, נמצאת על הקו האווירי בין ישראל לספרד.

 

לאורך השנים חיה בתחושה כי ריקוד הוא תחביב בלבד, והעבודה צריכה להיות אחרת - ממוסדת, אך שיחה עם חברה - העירה בה את הניצוץ, שמותר וצריך לחלום והיא יצאה לדרך להגשים את החלום. להיות יוצרת ואומנית המשלבת בין הפלמנקו המסורתי לבין הפלמנקו העכשווי.

 

 

כשמשוחחים עם אדוה מבינים כיצד המחול, היצירתיות והאמנות הם בנשמת-אפה.

 

היא מספרת לנו שריקוד הפלמנקו המסורתי היה הדרך של האנשים להביע את הרגש שהם חווים: שמחה, עצב, כאב, בדידות, אהבה וגם מיניות.

 

דרך ריקוד הפלמנקו והחיבור בין מסורתי לעכשווי, כך מספרת לנו אדוה, היא מעבירה אל הקהל את תחושותיה, מחשבותיה, רגשותיה, וגם את הקשר הבלתי ניתן לניתוק שלה עם הבמה, גוף, תנועה, קול, וידאו, תיאטרון חזותי ועוד.

 

 

אדוה תעלה לבמת היכל התרבות ביבנה היום - 26.11.19 - ותציג בפני הקהל חלק מתוך יצירת פלמנקו עכשוויות חדשה שלה בשם: Espacio Potencial ובתרגום לעברית: מרחב פוטנציאלי.

 

אדוה היא המנהלת האמנותית, הכוריאוגרפית ורקדנית היצירה ויחד איתה שותפים: Manuel Cazas עם מוסיקה מקורית ובנגינה על הגיטרה, שירה של יהודה 'שוקי' שויקי ועל הקונטרבס גל מאסטרו.

 

בסודי סודות, היא גם שיתפה אותנו, שגם מצאה אהבה בספרד ובן-זוגה, הוא Manuel Cazas, שמופיע איתה על הבמה בנגינה על הגיטרה.

 

 

על קבלת פרס שרת התרבות אמרה לנו אדוה, כי ההכרה חשובה לה מאוד. העבודה היומיומית במחול, לדבריה, הינה קשה ולא מתגמלת כלכלית, ולכן, קבלת הפרס מהווה עבורה אבן-דרך חשובה לאמנות הפלמנקו בארץ, ולה, באופן אישי, כיוצרת בתחום המחול והפלמנקו.

 

כולנו מאחלים לאדוה המשך עשייה יצירתית מהנה ופורייה.

 

היצירה במלואה תעלה על הבמה בפסיטבל 'הכל אודות ספרד', במשכנות שאננים בירושלים, ביום חמישי הקרוב - 28.11.19, וכצפוי, כל הכרטיסים sold out. וב'אלמא' בזכרון-יעקב ביום שישי, 29.11 בשעה 22:00.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...