שתף

אלי סתוי: זוכר אותם מהמכולת

11:39 21.12.2015

מה חדש ביבנה

 

מאת: רונן דמארי

 

אם תשאלו את אלי סתוי, יו"ר עמותת פורום מזון ומכולות, פריחתן של המכולות השכונתיות נמצאת ממש מעבר לפינה. עוד מעט וזה מגיע, נדרשת רק מעט סבלנות

 


לאחר עשרות שנים בהן מעמדה של המכולת השכונתית הלך ונשחק, בהדרגה אך בהתמדה, בעיקר עקב התייקרות סל המוצרים שהן מציעות ללקוחות, סתוי משוכנע כי כעת הגיעה שעתן היפה, וכי באמצעות הצטרפות לעמותה - בעלי המכולות יוכלו להחזיר את האמון של לקוחותיהם האבודים.

 

 


סתוי, תושב יבנה, משמש גם כמנהל התפעולי של רשת המזון 'שיווק השקמה', בבעלות איש העסקים רמי לוי. השידוך בין השניים נוצר כאשר סתוי ביקש לבחון מקרוב את דרך הפעילות של הרשת בכדי לקדם את המיזם עליו הוא שוקד בעשור האחרון.

 

בשיחה עם הפורטל, סתוי שופע אופטימית: "מדובר במיזם של משרד הכלכלה והרשות לעסקים קטנים, שבו הם ביקשו מיזמים להציע פתרונות לגבי ארגון מחדש של העסקים הקטנים. אני פועל במסגרת הרעיון הזה בעשר השנים האחרונות וניצלתי את ההזדמנות והגשתי להם תכנית בתחום המזון, קיבלנו את האישור של הממונה על ההגבלים העסקיים ובקרוב מאוד, בתחילת השנה, אנחנו יוצאים לדרך."

 


מה העמותה תעשה בפועל?
"אנחנו מארגנים את העסקים הקטנים, מפעילים לטובתם מרלוג (מרכזי מחסן גדול), משפרים את כושר הרכישה שלהם, באמצעים טובים יותר, והם יוכלו להתחרות במחירים של רשתות המזון. הם יוכלו לקבל, במסגרת התכנית, כלים מאוד תחרותיים, שיסייעו להם בתחרות המחודשת של הצרכנים הקטנים מול העסקים הגדולים. בנוסף, אנחנו, דרך העמותה, מגישים לקמעונאים את כל הכלים שיש לרשות לעסקים קטנים, שזה אומר הרבה שירותים נלווים, כמו ייעוץ משפטי והדרכה. נכון להיום הצטרפו אלינו 2,800 קמעונאים ברחבי הארץ מתוך 6,000 קיימים."

 

מה תגיד לאנשים שהמכולת שלהם מתה?
"זה בדיוק הפתרון שיחזיר אותם חזרה לתמונה. אותם בעלי עסקים שקיבלו תנאים קשים מהספקים - יחזרו לקבל את התנאים הטובים ויהיו למעשה מעין חיילי גרילה. יהיו להם את הכלים על-מנת להתמודד בהצלחה גדולה מאוד מול רשתות השיווק ולקבל מחירים טובים יותר."

 

 

איך נוצר הקשר שלך עם רמי לוי?
"כשהתחלתי את הפעילות שלי במסגרת המיזם, הפנו אותי, ממשרד הכלכלה, לאיזו חממה שאוכל להתמקצע בה, כך שכשהתכנית תצא לפועל - אמקסם אותה בצורה הטובה ביותר. כשפניתי לרמי לוי - הוא אמר לי 'הרעיון שלך מצוין. תעבוד אצלי, וכשתגיע לנהר - אני אעזור לך לחצות אותו'. כיום אני המנהל התפעולי של הרשת."

 

אין סתירה בין השניים? העובדה שאתה עובד עבור רשת גדולה, ומנגד, מנסה לפעול לטובת בעלי המכולות?
"ממש לא. רמי לוי מתמודד עם רשת שופר-סל, וגורמים חיצוניים, על הזכות להיות הספק של העמותה. כרגע לא נחתם שום הסכם. אנחנו בודקים את השוק, על-מנת למצוא את השותף העסקי הטוב ביותר, והיעיל ביותר, לטובת הקמעונאים החברים בעמותה."

 


מה צריך לעשות בעל מכולת שרוצה להצטרף לעמותה?
"מאחר והפרויקט ממומן על-ידי המדינה, כל קמעונאי יכול להצטרף בחינם. הוא פונה דרך האתר שלנו, הופך למועמד, ואחרי בדיקה קצרה - אנחנו מאשרים אותו, והוא הופך לחבר. כל קמעונאי בענף המזון מוזמן להצטרף למיזם."

 

כיצד אתה רואה את מצב השוק ביבנה, שהתפתחה מאוד לאחרונה?
"כל הקמעונאים הקטנים ביבנה, וגם אלו שייפתחו בהמשך, יוכלו לקבל רוח גבית מהמיזם הזה וליצור תחרות מחודשת מול הלקוחות שלהם. הם יוכלו לקבל מחירים דומים מאוד לאלו שיש ברשתות שיווק, מה שיהפוך את הנסיעה והקנייה הגדולה, שהם עושים ברשת, למיותרת לחלוטין. הנגישות למינימרקט השכונתי, בלי להיכנס ללחצים ולקניות גדולות, זה פתרון טוב מאוד לתושבי יבנה, בפרט, ולתושבי המדינה, בכלל."


אגב, מה קורה עם הפתיחה של סניף רמי לוי ביבנה? יש בשורה?
"הוא אמור להיפתח עד סוף החודש. להערכתי הוא יעשה מהפיכה אמתית במחירי המזון ביבנה. זו הרשת התחרותית ביותר הקיימת במדינה, ולי אין ספק שההופעה שלו בשטח תיצור מהפיכה משמעותית לטובת צרכני המזון ביבנה, שיוכלו לקנות סל במחירים הטובים ביותר האפשריים."

 

 

בעלי מכולות יכולים להצטרף לעמותה דרך אתר www.makolot.co.il

 

אלי סתוי מזון ומכולת - מסיבת עיתונאים השקת מיזם אירגון המכולות 2015:

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...