שתף

אחד בשביל כולם: הכירו את פועלה של עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

16:26 21.09.2022 | מערכת האתר

מה חדש ביבנה

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה אשר פועלת רבות למען החברה הישראלית, ועם שימת דגש על יצירה של שינוי משמעותי בחייהם של בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ, ובעיקר מאזור הפריפריה

 

למרות הפעילות הנרחבת, העמותה עוד לא זכתה לזרקור שמגיע לה, ועל כן בחרנו בסקירה הזו להציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת על אודות העמותה שפועלת האחד בשביל כולם, ועם הבנה כי השמיים הם הגבול.

 

עמותת אחינועם – פעילות ענפה למען הקהילה

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה ערכית ומוסרית. בתור מי שנולדו וגדלו בעיר צפת והצליחו בחייהם, החליטו האחים לממש את התשוקה שלהם לסיוע ובתרומה לחברה, ובהתאם לכך הקימו עמותה אשר הערכים המרכזיים שלה הם נתינה וסיוע לאחר לטובת צמצום פערים גיאוגרפיים וחברתיים בחברה הישראלית. בשביל לקדם את המטרות הללו החליטו המייסדים לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות, בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות אשר רואות בפעילות הזו חלק מהותי מאוד מהסיוע לאחר. כמי שרואים תמיד את טובת האחר, הפעילות הענפה של העמותה מצליחה לשאת פירות, כפי שניתן להתרשם בשורה ארוכה פרויקטים שאותם מקדמים באופן אישי המייסדים.

 

חלוקת מחשבים בזמן תקופת הקורונה

חלק מהותי מהעבודה של העמותה מתמקד בהנגשת אמצעים טכנולוגיים לציבור הרחב, כחלק מהבנה כי הטכנולוגיה היא מפתח משמעותי בדרך לצמצום פערים גיאוגרפיים וכלכליים. רפי אדרעי ואחיו תורמים את התוכנית באופן אישי יחד עם המתנדבים, ועד כה חילקו כבר מעל 25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ שנתרמו והועברו לתלמידים ותלמידות. תוכנית זו הצליחה מעל ומעבר ועל כן הוחלט להמשיך ולהרחיב אותה גם בימים אלו, כל זאת מתוך מטרה לסייע לתלמידים נוספים הזקוקים לציוד הזה. מדובר בעמותה שמצליחה לחולל שינוי עצום בחייהם של בני נוער, לא רק בפן הערכי אלא גם בפן הטכנולוגי, כפי שמגיע לידי ביטוי במסגרת של תוכנית מהפכנית מהסוג הזה שהתחילה אומנם בעת משבר, אבל נמשכת גם בעת שגרה.

 

תמונה: pixabay

 

תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת לצעירים מגיל 16

תוכנית משמעותית שאותה מקדמים בעמותה היא תוכנית ליווי אישית המיועדת לצעירים וצעירות המתגוררים באזור הפריפריה, ומוגדרים כנוער בסיכון אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו המתנדבים של העמותה מאתרים את בני הנוער ובשיתוף של גורמי החינוך מייצרים בעבורם תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי ארוך טווח שמתחיל מגיל 16 ונמשך גם לתחנות משמעותיות נוספות כמו הלימודים בתיכון, אקדמיה ושוק התעסוקה. תוכנית זו הצליחה לסייע לאלפי תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ, כפי שניתן להתרשם מהתגובות של הבוגרים אשר השתתפו בה.

 

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בולטת מאוד מבחינה חברתית, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה ארוכה של תוכניות שהיא קידמה. מעבר לתוכניות שהצגנו לכם כאן, מקדמת העמותה שורה ארוכה של פרויקטים נוספים כמו פרויקט של קידום נערים ונערות בני העדה האתיופית להשתלבות במסגרת הצבאית, תוכנית ליווי ארוכת טווח לנערים ונערות בסיכון ועוד. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל את כל המידע שלו אתם זקוקים על אודות הפעילות של העמותה, ואף להשתתף בעצמכם בפעילות המבורכת.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל המודעות

לוח נדל"ן

Loading...